امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2326
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «المار ممدیاروف»، وزیر خارجه آذربایجان در سفر به سرزمین اشغالی با شیمون پرز، رئیس رژیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «المار ممدیاروف»، وزیر خارجه آذربایجان در سفر به سرزمین اشغالی با شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی در دیدار و با وی درباره مسائل هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد.

دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای که درباره این دیدار منتشر کرده ادعا کرده است: «امروز ایران بزرگترین خطر برای صلح در جهان است. من می‌دانم که سیاست آذربایجان بر صلح، دوستی، توسعه و همچنین استقلال استوار است.»

امریکا و اسرائیل در ادامه فشارهای خود برای توقف برنامه انرژی هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم در ایران، به سیاست تحریم و تهدید پرداخته و بارها ایران را به اقدام نظامی تهدید کرده‌اند.

امریکا، اسرائیل و هم‌پیمانان آن‌ها ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای متهم می‌کنند؛ امریکا و اتحادیه اروپا با تکرار این ادعای تاییدنشده، تحریم‌های غیرقانونی را به طراحی واشنگتن علیه ایران وضع کرده‌اند.

ایران ضمن رد این ادعاها، همواره تاکید کرده است به عنوان یکی از امضاکنندگان متعهد پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق استفاده از فن‌آوری هسته‌ای برای دستیابی به اهداف صلح‌آمیز برخوردار است.

افزون بر این نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی چندین بار از تاسیسات اتمی ایران بازدید کرده‌اند، اما هیچ مدرکی دال بر انحراف در برنامه هسته ای ایران نیافته‌اند.

در ادامه بیانیه شیمون پرز آمده است: «با این موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، شکی نیست که شما کشوری مهم در این منطقه از جهان هستید و تا سالها چنین خواهید بود. آذربایجان موضعی آشکار علیه ترور و علیه جنگ دارد.»

گزارشی در آذرماه سال گذشته فاش کرد پهپادهایی از جمهوری آذربایجان که با همکاری متخصصان رژیم صهیونیستی مونتاژ شده بودند بر فراز مرزهای مشترک این کشور با ایران و قره‌باغ عملیات جاسوسی انجام می‌دهند.

دولت آذربایجان این گزارش‌های رسانه‌ای را رد کرده و ادعا کرد آذربایجان پایگاه حمله آمریکا و اسرائیل به ایران نخواهد شد.

در سال 2009 هم برخی گزارش‌های رسانه‌ای از توافق بین شیمون پرز و الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان برای نصب دستگاه‌های استقرار اطلاعات الکترونیکی خبر داده و تأیید کردند که باکو و تل‌آویو در زمینه سامانه‌های ماهواره‌ای در حال همکاری هستند.

رئیس رژیم صهیونیستی درباره سفر وزیر خارجه آذربایجان گفت: «هدف از این این دیدار هر چه بهتر کردن رابطه فعلی ما است که الان هم در وضعیت خوبی قرار دارد. آذربایجان کشور بزرگی با آینده بزرگ است که بهره‌برداری از ثروتهای انسانی و طبیعی خود را آغاز کرده است.»

«المار ممدیاروف»، وزیر خارجه آذربایجان که اکنون برای سفری دو روزه به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است، گفت: «فکر می کنم فرصت عظیمی پیش روی ما قرار گرفته تا همکاری‌هایمان را با اسرائیل گسترش دهیم.»

وی افزود: «اسرائیل در منطقه‌ای بسیار تغییرپذیر واقع شده است و یکی از دلایل ایجاد رابطه خوب بین ما این است که شما مشکلات ما را می‌فهمید.»

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها