امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23299
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «بوابه الاهرام»، سلوا کر میاردیت، رئیس جمهور سودان جنوبی در سخنرانی خود به مناسبت دومین سالگرد تاسیس این ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «بوابه الاهرام»، سلوا کر میاردیت، رئیس جمهور سودان جنوبی در سخنرانی خود به مناسبت دومین سالگرد تاسیس این کشور گفت که جوبا متعهد به اجرای همه توافقنامه های صلحی است که با سودان به امضا رسانده است و در این باره به گفت‌وگوهای خود با خارطوم ادامه می دهد.

سلواکر درباره تحولات مصر نیز از شهروندان این کشور خواست با حفظ صلح، آرامش و خویشتنداری برای حل بحران از طریق گفت‌وگو وارد عمل شوند.

وی همچنین تاکید کرد که کشورش پس از مبارزات طولانی و تلخ به آزادی و استقلال دست یافته است.

رئیس جمهور سودان جنوبی گفت: راه برای دستیابی سودان جنوبی به توسعه و شکوفایی طولانی است و با این وجود پارلمان 19 قانون را در حوزه های بانک، آموزش و پرورش و دیگر زمینه ها از جمله حقوق بشر و قانون رسانه ها به تصویب رساند.

رئیس جمهور سودان جنوبی گفت: روند تجدید نظر در قانون اساسی با پیشرفت بزرگی همراه بوده است و کمیته ملی انتخابات نیز تشکیل شده است تا برای برگزاری انتخابات در سال 2015 کار کند.

رئیس جمهور سودان جنوبی گفت: دولت جوب در سال 2012 با بسته شدن خط لوله انتقال نفت سودان جنوبی توسط سودان طرح های ریاضتی را به اجرا گذاشت و اجرای بسیاری از طرح های توسعه متوقف شد اما با این وجود دولت سودان جنوبی واردات غیرنفتی خود را تا 800 درصد افزایش داد.

پایگاه خبری الجزیره نیز گزارش داد: مقامات سابق آمریکایی که با قدرت از جدایی سودان جنوبی از سودان در دو سال پیش حمایت می کردند محقق نشدن هیچ پیشرفتی در خدمات رسانی و یا امور زیربنایی و موارد خطرناک نقض حقوق بشر در این کشور را محکوم کردند.

این مقامات در نامه ای که همزمان با دومین سالگرد استقلال سودان جنوبی منتشر شد گفتند : آینده جوان ترین کشور جهان نامعلوم است و باید اصلاحات عمیقی در این کشور که با فساد دولتی نیز روبه رو است ایجاد شود.

از جمله امضا کنندگان این نامه جان بردر گاست، مدیر سابق امور افریقا در شورای امنیت ملی آمریکا و راجر وینترو نماینده سابق در وزارت خارجه سودان هستند.

در این نامه که امضا کنندگان آن خود را دوستان سودان جنوبی خواندند آمده است: در حالی که مردم سودان جنوبی در رنج و مشقت به سر می برند اعضای دولت جوبا تنها به فکر خود هستند.

دیدار رئیس جمهور سومالی با همتای سودانی جنوبی خود در جوبا

از سوی دیگر حسن شیخ محمود، رئیس جمهور غرب گرای سومالی برای حضور در مراسم جشن دومین سالگرد تاسیس سودان جنوبی دوشنبه شب وارد جوبا شد.

وی دیروز سه شنبه به طور رسمی با سلوا کر میاردیت، همتای سودان جنوبی خود دیدار و درباره روابط دوجانبه بین دو کشور و تحولات منطقه آفریقا و خاورمیانه گفت‌وگو کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها