امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23323
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۲
تعداد بازدید: 280
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت»،‌ احتمال داد که عربستان از طریق یکی از گروه‌های جهادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت»،‌ احتمال داد که عربستان از طریق یکی از گروه‌های جهادی تندرو، پشت پرده انفجار خودروی بمب گذاری شده در حومه جنوبی بیروت بوده است.

این روزنامه افزود: باید به یاد داشته باشیم که معمولا پشت پرده اغلب انفجارها در لبنان و سوریه گروه‌های جهادی تندرو حضور دارند.

در ادامه این گزارش آمده است که معمولا گروه‌های تندرو که وظیفه آنها برچیدن گروه‌های شیعه در کشورهای عربی است، «بندر بن سلطان» سفیر سابق عربستان در ایالات متحده و رئیس سازمان اطلاعات این کشور را پدرخوانده خود می‌دانند.

یدیعوت آحارونوت تأکید کرد که معمولا درهای کشورهای غربی به روی بندر بن سلطان باز است و او از طریق سرمایه‌های عربستان می‌تواند آدم و سلاح بخرد و نفوذ خود را گسترش دهد.

این روزنامه یادآور شد که حمایت از گروه‌های سلفی در سوریه نیز از سوی ریاض صورت می‌گیرد و این گرو‌ه‌های تندرو خونبار ترین حملات را در سوریه انجام داده‌اند و دشمن اصلی حزب الله به شمار می‌آیند.

روز گذشته انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در پارکینگ نزدیک ساختمان همکاری اسلامی در منطقه «بئر العبد» در جنوب حومه بیروت منجر به زخمی شدن بیش از 53 نفر زخمی شدند و خسارت‌های مالی فراوانی به منطقه نیز وارد شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها