امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23363
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، در ادامه روز پنجم رقابت‌های دانشجویان جهان، امروز مسابقات وزنه‌برداری در دسته 77 کیلوگرم پیگیری شد که رسول ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، در ادامه روز پنجم رقابت‌های دانشجویان جهان، امروز مسابقات وزنه‌برداری در دسته 77 کیلوگرم پیگیری شد که رسول تقیان از ایران در این دسته به مصاف سایر وزنه‌برداران رفت.

تقیان در حرکات یک‌ضرب ابتدا وزنه 153 کیلویی را با موفقیت بالای سر برد. تقیان در همین حرکت اول رکورد یک‌ضرب دانشجویان جهان را هم ارتقا داد.

وی برای دومین حرکت وزنه 157 کیلویی را انتخاب کرد که در مهار آن ناموفق بود اما برای سومین بار به راحتی این وزنه را بالای سر نگه داشت.

در حرکات یک‌ضرب وزنه‌بردار روس با مهار وزنه 163 کیلویی در جایگاه اول قرار گرفت و رکورد یک‌ضرب دانشجویان جهان را هم به نام خود کرد. تقیان دوم شد، وزنه‌بردار مولداوی هم سوم شد.

تقیان در دوضرب ابتدا ورزنه 194 کیلو را درخواست کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد.

وی برای دومین حرکت وزنه 198 کیلویی را درخواست کرد و به سختی آن را مهار کرد. و با مجموع 355 کیلوگرم به مدال طلای دسته 77 کیلوگرم رسید و اولین مدال طلای کاروان اعزامی ایران را کسب کرد.
پس از تقیان وزنه‌بردار ازبکستان با مجموع 351 کیلو به مدال نقره رسید و وزنه‌بردار روس نیز به مدال برنز بسنده کرد.

تقیان اول تیر ماه امسال در رقابت‌های قهرمانی آسیا 2013 قزاقستان با مهار وزنه‌ 163 کیلویی در یک‌ضرب به مدال نقره رسید اما در دوضرب و مجموع با رکوردهای 203 و 366 به دو مدال طلا رسید.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها