امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23364
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات عصر امروز(چهارشنبه) در جمع ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات عصر امروز(چهارشنبه) در جمع اعضای دانشجویی حزب اسلامی کار با بیان اینکه باید بدانیم که در جامعه‌ای با سلایق مختلف و بایدها و نبایدها زندگی می‌کنیم، اظهار داشت: قطعاً هرآنچه که به دنبال رسیدن به آن هستیم دست نیافتنی نیست اما باید بهره‌های لازم را از فرصت به دست آمده برای رسیدن به مطلوب به کار گیریم.

وی با تأکید بر اینکه مواردی که اینجا مطرح می‌کنم نظرات شخصی خود من است و به نمایندگی از هیچکس نخواهد بود افزود: بنده از طرف آقای روحانی هیچ صحبتی ندارم چرا که الحمدلله خود ایشان هم خوب صحبت می‌کنند و هم سخنگو دارند.

وزیر کشور دولت اصلاحات اظهار داشت: واقعیت این است که در جامعه‌ای که نزدیک به 80 میلیون جمعیت دارد در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، روابط بین‌الملل و همچنین نگاه به اقوام و اقشار مختلف، دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد اما هیچ وقت این دیدگاه‌ها و نگاه‌های متفاوت به شکل منظم و مرزبندی شده از ناحیه تشکل‌های مختلف،مورد استفاده قرار نگرفته است.

موسوی لاری به تلاش و اقدامات دولت اصلاحات برای شناسنامه‌دار کردند احزاب اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی سلایق مختلف در جامعه‌ای وجود دارد ما نمی‌توانیم منکر آن باشیم بنابراین برای آنکه کارایی آنان را تقویت کنیم گام نخست شناسنامه‌دار کردن این دیدگاه‌ها است.

وی اضافه کرد: شناسنامه‌دار کردن احزاب و دیدگاه‌ها به این منظور است که مشخص شود یک حزب در حوزه‌ها و مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی چه نظریاتی دارد و یک حزب باید در قالب یک طرح چارچوب و مرام‌نامه دیدگاه خود را مطرح کند.

وزیر کشور با بیان اینکه وجود احزاب و سلیقه‌ها سبب شکل‌گیری و شناسنامه‌دار کردن دیدگاه‌ها می‌شود، گفت: جامعه ما در حال حاضر برنامه‌ریزی شده یا غیر برنامه‌ریزی شده، خواسته یا ناخواسته به سمتی سوق پیدا کرده است که وجود احزاب و نهادهای مدنی منفی تلقی می‌شود که در نتیجه سبب عدم شناسنامه‌دار کردن دیدگاه‌ها و مشخص نشدن مرز بین آنان شده است.

موسوی لاری ادامه داد: شناسنامه‌دار نشدن سلیقه‌ها و عدم مرزبندی بین آنان سبب شده که هر وقت سلیقه‌ای توانست موفق عمل کند آن را به خود بچسبانند و اگر نیز سلیقه‌ای عقب ماند به دیدگاه متقابل ربط بدهند.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه برای حاکمیت ضروری است که سلایق موجود به جای نقض شدن شناسنامه‌دار شوند اظهار داشت: هر سلیقه و دیدگاهی با شناسنامه خود عرضه و معرفی شود و داوری را به عهده مردم و رأی آنان بگذاریم.

وزیر کشور دولت خاتمی تازه‌سازی تحزب و ایجاد تشکل‌های سیاسی، صنفی، خیریه، مردم‌بنیان و NGOها را یک ضرورت دانست و گفت:‌ تازه‌سازی می‌تواند جامعه را به رأس هرم به صورت منضبط ارتباط دهد.

موسوی لاری تصریح کرد: خاستگاه اصلی رأی آقای روحانی نگاه تحول‌خواهی، تغییر و اصلاح‌طلبی است و اینکه از این سه واژه به صورت مترادف استفاده می‌کنم منظورم تشکل نیست بلکه تفکر اصلاح‌طلبی است.

وی با بیان اینکه آقای روحانی محصول نگاه تحول‌خواهانه است، خاطرنشان کرد: وقتی از تغییر سخن به میان می‌آید کارشناسان پیرامون آقای روحانی باید به ایشان کمک کنند تا رئیس‌جمهور منتخب بتواند با توجه به مقدورات برای این تغییر تلاش کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: رسیدن به تغییر همیشه رسیدن به صد در صد نیست بلکه تغییرات 70تا 50درصدی نیز تغییر تلقی می‌شود و این نکته نیز قابل قبول است که انسان ذاتاً کمال‌خواه است.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار