امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23375
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری فارس، «ایهود یعری» کارشناس سیاسی شبکه 2 رژیم صهیونیستی درباره اظهارات مجری برنامه مبنی بر اینکه امکان انحلال فوری اخوان المسلمین به ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «ایهود یعری» کارشناس سیاسی شبکه 2 رژیم صهیونیستی درباره اظهارات مجری برنامه مبنی بر اینکه امکان انحلال فوری اخوان المسلمین به دلیل داشتن تاریخچه ای 80 ساله وجود دارد یا نه، گفت: محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین هنوز بازداشت نشده است، وی در جمع ده‌ها هزار تن از حامیان اخوان المسلمین در یکی از میدان‌های قاهره در سخنانی روشن و آشکار گفت: ما تا زمانی که بتوانیم مرسی را بر شانه بکشیم و به کاخ ریاست جمهوری برگردانیم، در خیابان‌ها خواهیم ماند. این نشان می دهد که اخوان المسلمین تصمیم به نافرمانی گرفته و نمی‌خواهد با اوضاع و حکومت جدید کنار بیاید.

وی افزود: هواداران اخوان المسلمین می‌گویند که اعتراض آنها مسالمت‌آمیز است، اما حضور این تعداد انبوه از انسان‌ها در خیابان‌هایی که سربازان در حال تردد میان آن‌ها هستند، قطعا نمی‌تواند بدون تنش بگذرد.

یعری بزرگترین مشکل کنونی مصر را گرفتار شدن این کشور به هرج و مرج دانست و تأکید کرد: این مساله برای اسرائیل نیز مشکل به شمار می‌آید، زیرا اگر ارتش بخواهد کنترل میلیون‌ها مصری را که در شهرهای مختلف این کشور به خیابان ها ریخته‌اند در دست داشته باشد، به نیروهای فراوانی نیازمند است اما ارتش از چنین نیروی انسانی برخوردار نیست، به همین سبب ممکن است نتواند امنیت مناطقی که برای ما حیاتی هستند، نظیر مرزها با باریکه غزه و همچنین منطقه سینا را تامین کند. این بزرگترین خطری است که از سوی مصر اسرائیل را تهدید می کند.

این کارشناس صهیونیست خاطر نشان کرد: هر چند اسرائیلی ها از کنار گذاشته شدن اخوان المسلمین از قدرت خرسند هستند، اما باید نگران این باشیم که مصر قدرت و همبستگی خود را از دست داده و نمی‌تواند در حد کشوری ظاهر شود که طی دو هزار سال گذشته بوده است.

دکتر نسیب حطیط نویسنده و تحلیلگر سیاسی لبنانی نیز در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم در این خصوص گفت: برخی از مسئولان رژیم صهیونیستی بر این باورند که دوره حکومت مرسی بر مصر به ویژه به سبب اجرای بندهای پیمان کمپ دیوید، اوج همکاری و هماهنگی امنیتی میان قاهره و تل‌آویو به پایان رسیده است. به همین سبب هرگونه تغییر در مصر تاثیری منفی بر رژیم صهیونیستی خواهد گذاشت.

وی افزود: علاوه بر مشکل منطقه سینا، مشکلی به نام جنبش حماس نیز اسرائیل را تهدید می کند. اخوان المسلمین به جنبش حماس، قول داده بود که اوضاع در غزه تغییر نیابد.

نسیب حطیط درباره احتمال دامن زدن رژیم صهیونیستی به هرج و مرج در مصر هشدار داد و گفت: پس از امضای پیمان کمپ دیوید، و در مدت 30 سال گذشته، موساد در مصر نفوذ کرده است و به منظور تامین منافع رژیم صهیونیستی به دنبال از هم گسستن کشورهای عربی اطراف فلسطین اشغالی و تضعیف ارتش آن‌ها بر آمده است. حمله آمریکا به عراق، ارتش عراق را به نابودی کشاند، پس از آن دشمنان سوریه ارتش این کشور را درگیر جنگ فرسایشی داخلی در سوریه کردند و اکنون نوبت فرسوده کردن ارتش مصر است. به همین سبب گسترش فتنه و بحران در مصر آرزوی رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها