امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23379
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز (سه‌شنبه) در جمع اعضای شورای ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز (سه‌شنبه) در جمع اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با اشاره به همزمانی این دیدار با ایام سالگرد کوی دانشگاه تهران، یادآور شد: واقعه 18 تیر 78 بسیار دردناک بود و جامعه دانشگاهی کشور عزادار شد.

وی افزود: واقعه 18 تیر نشان داد هزینه حضور خودسرها در عرصه سیاسی کشور، به چه میزان ‌می‌تواند خسارت بار باشد. هزینه‌ای که هیچ یک از عقلای نظام، اعتقادی به آن نداشتند بنابراین اگر با خودسرها برخورد می‌شد در تیر ماه 78 شاهد حضور نیروهای لباس شخصی در کوی دانشگاه تهران نبودیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر در حادثه کوی دانشگاه با تدبیر، آرامش و اعتدال با اتفاقات برخورد می‌شد، ‌هیچ گاه ادبیات رویارویی دانشجو با حاکمیت وارد ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران نمی‌شد.

عارف در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وظیفه انجمن اسلامی دانشجویان این است که عملکرد سی سال گذشته جنبش دانشجویی را آسیب‌شناسی و بررسی کند، خاطرنشان کرد: اگر مسائل دانشگاه حل شود، سایر مسائل کشور نیز قابل حل است؛ بنده معتقدم در انتخابات ریاست جمهوری هم تا زمانی‌که دانشگاه ها فعال نشدند، جامعه فعال نشد بنابراین نباید نقش دانشگاه‌ها و دانشجویان را در خلق حماسه سیاسی و پیروزی منتخب ملت نادیده گرفت.

وی احیا، تقویت و حمایت جنبش اصیل دانشجویی در دانشگاه‌ها را بسیار مهم خواند و گفت: اکنون فضا تغییر کرده و دانشجویان باید در این فضای جدید محور فعالیت باشند البته نباید سطح توقعات را بالا برد چرا که بهتر است واقع‌نگر و صبور باشیم و در عین حال به دولت منتحب برای اداره بهتر کشور کمک کنیم.

معاون اول دولت اصلاحات خطاب به دانشجویان گفت: شما مسئوولیت سنگینی به عهده دارید و دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه تهران می‌تواند مطالبات مردم  را پی‌گیری کند و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران به عنوان اصیل‌ترین تشکل دانشجویی می‌تواند پی‌گیر مطالبات دانشگاهیان باشد.

عارف تاکید کرد: دانشگاه را باید به دانشگاهیان بازگرداند و انجمن‌های اسلامی باید دوباره در دانشگاه‌ها احیا و فعال شوند. این اقدامات فقط با عبرت گرفتن از گذشته و نگاهی رو به جلو انجام خواهد شد.

عضو مجمع تشخیص مصلح نظام  در پایان به شکل گیری احزاب در ایران اشاره کرد و با بیان اینکه باید تحلیل و آسیب شناسی کرد که چرا هیچ حزبی در ایران فراگیر نشده است، اظهار داشت: اگر قرار باشد حزبی ایجاد شد نباید قائم به فرد یا گروهی محدود باشیم چرا که نسل‌های سوم  و چهارم باید محور فعالیت حزبی باشند با این رویکرد موافق  تشکیل حزب فراگیر هستم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها