امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2338
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در روز 10 اردیبهشت سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 206 بومهن اعلام کرد: که ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در روز 10 اردیبهشت سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 206 بومهن اعلام کرد: که یکی از بستگانشان در مسیر بازگشت به منزلش در خیابان سراج، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید مشکی رنگ شد که در بین راه توسط سرنشینان پراید با چاقو مورد زورگیری قرار گرفته و سرنشینان پراید پس از بردن وی به سمت بومهن و با وجود سرقت تمامی وجوه نقد و گوشی تلفن همراهش، وی را با ضربات متعدد چاقو از ناحیه کمر و شکم مجروح و پس از پیاده کردن وی از ماشین متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان به تحقیق از فردی پرداختند که جوان مالباخته را در حالیکه خون زیادی از وی رفته بود، در کنار دیوار محل سکونتش در منطقه سیاه سنگ پیدا و بلافاصله موضوع را به پلیس و اورژانس اطلاع داده بود.

این شخص در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: داخل منزل بودم که صدای ناله‌ای توجه مرا به بیرون از خانه جلب کرد؛ به بیرون از خانه آمده و مشاهده کردم که یک نفر روی زمین افتاده و در حال ناله کردن است؛ پیش از خروج از خانه نیز، صدای حرکت خودرویی را شنیدم که به سرعت محل را ترک کرده اما موفق به دیدن آن نشدم؛ شخص مجروح پس از دیدن من عنوان داشت که سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید اموالش را از وی زورگیری کرده و پس از آنکه او را با چاقو زده‌اند، در این محل از ماشین پیاده و متواری شدند.

تحقیقات از مالباخته در شرایطی از سوی کارآگاهان اداره پنجم آغاز شد که برابر نظریه پزشکی قانونی شدت جراحت های وارده ناشی از 5 ضربه ناشی از اصابت جسم تیز به گونه‌ای بوده که باعث پارگی روده بزرگ و پارگی کبد شده و در صورتیکه سریعا تحت عمل جراحی و اقدامات پزشکی قرار نمی‌گرفت، باعث مرگ او می‌شد.

مالباخته در اظهارات خود و در خصوص نحوه زورگیری به کارآگاهان گفت: در ساعت 23:00 شب 23 فروردین سال گذشته بعد از تعطیل شدن محل کار و به قصد رفتن به منزل، در ابتدای خیابان سراج ـ واقع در شرق تهران ـ سوار یک دستگاه خودرو پراید تیره رنگ شدم اما زمانیکه ماشین به ابتدای خیابان 196 تهرانپارس رسید، ناگهان راننده به سمت خیابان 196 تغییر مسیر داد.

در حالیکه در صندلی عقب پراید نشسته بودم، با چاقو و توسط سرنشینان مورد حمله قرار گرفتم؛ پس از سرقت تمامی اموالم شامل چند عابر بانک، 400 هزار تومان وجه نقد، دو دستگاه گوشی تلفن همراه و یک فقره چک حامل به مبلغ 5 میلیون و 500 هزار تومان، مرا در منطقه سیاه سنگ، 18 متری قائم رها کردند که در آنجا فردی که متوجه ناله‌های من شده بود بلافاصله با اورژانس و 110 تماس گرفت که توسط اورژانس به بیمارستان امام حسین منتقل شدم.

کارآگاهان اداره پنجم در ادامه رسیدگی به این پرونده، به بررسی حساب‌های عابر بانکی مالباخته پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سارقان پس از ارتکاب سرقت اقدام به برداشت وجه نقد از حساب‌های مالباخته کرده‌اند؛ در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته بانکی تصاویر یکی از مجرمان سابقه دار به نام بابک 29 ساله مورد شناسایی قرار گرفت.

بررسی سوابق بابک نشان داد که وی دارای سوابق متعدد دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف نزاع و درگیری، سرقت، آدم ربایی و جعل بوده و آخرین بار در سال 1390 به اتهام حمل و نگهدای موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی هویت دقیق بابک، کارآگاهان اداره پنجم در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که وی در زمان ارتکاب سرقت به صورت موقت و با گرفتن مرخصی از زندان خارج شده و در طول مرخصی 20 روزه که خارج از زندان بوده اقدام به سرقت از مالباخته کرده؛ بلافاصله هماهنگی‌های قضایی انجام و متهم در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

متهم پس از انتقال به اداره پنجم در اظهارات اولیه خود، همانند دیگر سارقان منکر هرگونه زورگیری و سرقت شد اما پس از مواجهه حضوری و شناسایی از سوی مالباخته و همچنین مشاهده تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته بانکی، به ناچار لب به بیان حقیقت گشود و به زورگیری از مالباخته و معرفی همدست خود به نام صابر 27 ساله اعتراف کرد.
با شناسایی هویت و مخفیگاه صابر در بومهن، او نیز سرانجام در 29 فروردین سال جاری دستگیر و به زورگیری و استفاده از سلاح سرد در حین ارتکاب سرقت اعتراف کرد؛ صابر در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان و در خصوص چگونگی سرقت از مالباخته به کارآگاهان گفت: بابک گردن مسافر را گرفت و به سمت پایین برد و من نیز چاقو را پشت مسافر گذاشتم؛ وقتی مسافر قصد مقاومت داشت، چاقو را در بدن او فرو کرده و پس از سرقت ، نهایتا او را به کمک بابک از ماشین بیرون انداختیم.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان، قرار بازداشت موقت و همچنین دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

از تمامی مالباختگان و شکات احتمالی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند؛ همچنین از تمامی شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده و اطلاعاتی در خصوص جرایم ارتکابی و دیگر اقدامات غیر قانونی آنها دارند نیز درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تلفن‌های 51055605 و 51055237 در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار