امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23386
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کاخ سفید ضمن ابراز نگرانی از عزل محمد مرسی رئیس جمهور مصر از قدرت گفت که هنوز تصمیم نگرفته است که اتفاقات ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کاخ سفید ضمن ابراز نگرانی از عزل محمد مرسی رئیس جمهور مصر از قدرت گفت که هنوز تصمیم نگرفته است که اتفاقات کنونی در مصر کودتا بوده است یا نه.

جی کارنی سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی مطبوعاتی با اعلام این مطلب خواستار خویشتنداری ارتش مصر شده و گفت که تعیین این موضوع که عزل محمد مرسی از قدرت کودتا بوده یا نه، نیاز به زمان دارد.

وی در مورد تعیین این موضوع گفت: ما نحوه رفتار مقامات مصری و تعامل آنها با اوضاع کنونی را بررسی می‌کنیم.

این در حالی است که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که از کودتای نظامی در مصر، احساس نگرانی می کند.

اوباما از ارتش مصر خواست تا در چهارچوب یک روند دربرگیرنده و شفاف و در کوتاه مدت در راستای واگذاری مجدد قدرت کامل به یک حکومت غیرنظامی از طرق دموکراتیک، به شکلی سریع و مسئولانه وارد عمل شده و از بازداشتهای طرفداران مرسی اجتناب بورزد.

شبکه خبری «فاکس نیوز» آمریکا اخیرا در گزارشی از اوضاع سیاسی جاری در مصر و موضع‌گیری وزارت دفاع آمریکا در قبال آن اعلام کرد که موضع گیری پنتاگون در برابر مصر کنونی بسیار سخت و دشوار است و این وزارتخانه را در تنگنا و فشار قرار داده است.

فاکس نیوز تاکید می‌کند که این سرگردانی و حیرت در موضع گیری تنها مختص پنتاگون نیست، بلکه موضع «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا نیز موضعی همراه با شک و تردید در قبال نزاع کنونی دایر در مصر است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها