امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23412
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 76
علیرضا بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: افزایش دوام بقا مطبوعات کشور مستلزم تفکیک وظایف و حدود صاحب امتیاز با مدیر مسئول رسانه و ...

علیرضا بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: افزایش دوام بقا مطبوعات کشور مستلزم تفکیک وظایف و حدود صاحب امتیاز با مدیر مسئول رسانه و مطبوعات و همچنین بازنگری در قانون مطبوعات است.

مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد افزود: در این صورت اگر برخوردی در ازای وقوع تخلفی در یک روزنامه صورت گیرد، این برخورد قانونی متوجه صاحب امتیاز که سرمایه‌گذار است، نمی‌شود.

وی یادآور شد: به منظور برخورد قانونی با مطبوعات در صورت بروز تخلف ابزارها و روش‌های دیگری غیر از توقیف روزنامه یا نشریه وجود دارد و بکارگیری این افراد با دوام و بقا مطبوعات همراه است.

فعال عرصه رسانه بیان داشت: تحمل امر مذکور موجب می‌شود تا صاحب امتیاز رسانه‌‌ها و مطبوعات داخلی برای پیشبرد اهداف پیش‌بینی شده اندیشه و نگرشی طولانی مدت داشته باشد و در جهت حفظ اشتغال گام بردارد.

مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد با تأکید بر اینکه دولت باید از رسانه‌داری خودداری کند اظهار داشت: وظیفه دولت پیشبرد اهداف سیاسی و حاکمیتی است و نباید وارد رقابت با بخش خصوصی در حوزه رسانه و مطبوعات شود.

به گفته وی بخش خصوصی امکان رقابت با دولت را اندارد.

بختیاری خروج دولت از عرضه رقابت با مطبوعات و رسانه‌‌های بخش خصوصی را موجب دوام و بقا مطبوعات کشور دانست و ادامه داد: در این صورت امکان رشد گسترش مطبوعات خصوصی وجود خواهد داشت ضمن آنکه درون و عمق طولانی آن‌ها تا حدودی تضمین شده خواهد بود.

وی اضافه کرد: در کشور بخش عمده اقتصاد در اختیار دولت است بنابراین دولت باید خوراک رسانه‌ها را تهیه کند و رسانه‌ها و همچنین مطبوعات کشور به سمت انجام فعالیت های تخصصی، تحلیلی و فنی حرکت کنند.

مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد خاطرنشان کرد: چنانچه دولت از فضای رقابت با رسانه‌ها خارج شود در کنار اصلاح قوانین می‌‌توان نگرش بلند مدت بر رسانه‌ها داشت و به آن‌ها نگرشی فرا منطقه‌ای داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار