امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23424
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، دفتر دادستانی اسرائیل در حال بررسی ابعاد قانونی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، دفتر دادستانی اسرائیل در حال بررسی ابعاد قانونی طرحی است که کابینه برای استفاده از روش «تغذیه اجباری» در زندان‌ها، ارائه کرده است. اسرائیل در یک سال گذشته با چالش فزاینده اعتصاب غذای اسرای فلسطینی روبرو بوده و در برخی موارد هم مجبور به آزادی پیش از موعد این اسرا شده است.

در روش «تغذیه اجباری» که در حال حاضر در زندان‌های آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد، غذا به اجبار و با استفاده از لوله‌های تغذیه به زندانی خورانده می‌شود.

کانال 2 تلویزیون اسرائیل گزارش داده است که وزارت دادگستری، وزارت امنیت داخلی، شین بت (آژانس امنیت داخلی اسرائیل)، اداره زندان‌ها، وزارت جنگ و اعضای شورای امنیت ملی اسرائیل از این طرح حمایت می‌کنند. این طرح در حال حاضر در مراحل اولیه بررسی قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود نتایج بررسی‌ها تا چند هفته آینده اعلام شود.

استفاده از این روش در حالی در اسرائیل مورد بررسی قرار می‌گیرد که بسیاری از مجامع حقوق بشری این روش را نادرست دانسته و لغو آن در همه کشورها از جمله آمریکا را خواستار شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها