امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23429
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع آگاه اعلام کردند که عناصر وابسته به «امارت اسلامی شام و عراق»، شاخه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع آگاه اعلام کردند که عناصر وابسته به «امارت اسلامی شام و عراق»، شاخه سازمان تروریستی القاعده در سوریه روز چهارشنبه بعد از ظهر شماری از اعضای شورای شهر «تل ابیض» در استان رقه و وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد سوریه» را ربودند.

این منابع دلیل این اقدام عناصر القاعده را مصادره مولدهای برق اهدا شده از سوی برخی طرف‌های بین المللی به گروه‌های وابسته به «امارت اسلامی شام و عراق» از سوی شورای شهر تل ابیض وابسته به ارتش آزاد سوریه بیان کردند.

گروه تروریستی «ارتش آزاد سوریه» در شماری از مناطق و شهرهای استان رقه که کنترل آنها را در دست دارد، اقدام به تشکیل شوراهای شهر جهت اداره این مناطق کرده است.

از زمانی که گروه‌های تروریستی وابسته به گروه «جبهه النصره» و «ارتش آزاد سوریه» و همچنین «امارت اسلامی شام و عراق» بر بخش‌ها و مناطقی از استان و شهر الرقه تسلط پیدا کرده‌اند، بارها اهالی این مناطق علیه شوراهای محلی تشکیل شده توسط این گروه‌ها تظاهرات کرده و اعضای آن را به سرقت، غارت، فریب و عدم ارائه خدمت به شهروندان متهم کرده‌اند.

این درحالی است که مناطق و شهرهای استان الرقه تقریبا به صورت روزانه شاهد درگیری‌های شدید و حوادث آدم ربایی میان عناصر گروه جبهه النصره و عناصر مسلح وابسته به ارتش آزاد سوریه و امارت اسلامی شام و عراق است.

دلیل این آدم ربایی‌ها که اکثرا به درگیری‌های مسلحانه بین گروه‌های تروریستی منتهی می‌شود، اختلاف برسر به دست گرفتن سرکردگی گروه‌های مسلح و تقسیم اموال غارت شده بیان شده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها