امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23438
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 86
جان آتالای، وکیل دفتر حقوقی اتاق معماران ترکیه و سخنگوی جنبش همبستگی میدان تقسیم در گفتگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید ...

جان آتالای، وکیل دفتر حقوقی اتاق معماران ترکیه و سخنگوی جنبش همبستگی میدان تقسیم در گفتگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه دولت آنکارا باید بلادرنگ کلیه بازداشت شدگان در خلال تظاهرات پارک گزی میدان تقسیم استانبول و سایر نقاط ترکیه را آزاد کند، خواهان خاتمه دادن به اذیت و آزار جنسی بازداشت شدگان شد. وی هشدار داد در غیر این صورت دولت آنکارا تاوان سنگینی برای این جرائم خود خواهد پرداخت. آتالای مدعی شد کسانی که از سوی نیروهای امنیتی بازداشت می شوند، لخت و عریان شده و مورد تفتیش بدنی قرار می گیرند.

ترکیه به آخر خط عقل، وجدان، حقوق و دمکراسی رسیده است

آتالای در رابطه با بازگشایی پارک گزی بر روی شهروندان اظهار داشت: در حالی که به دلیل مقاومت یک ماه و نیمه مردم در مقابل اعمال خشونت پلیس و هرگونه فشار و سرکوب نیروهای امنیتی و افترازنی ها و تهمت های ناروا و مبارزات مشروع این مردم پارک گزی تخریب نشد و به عنوان پارک گزی باقی ماند، ولی استاندار استانبول باز با همان روش های غیرحقوقی از ورود و مشارکت همین مردم به مراسم افتتاح پارک گزی ممانعت به عمل آورد. در روز بازگشایی این پارک پلیس ترکیه بدون هرگونه هشدار قبلی باز به سوی مردم گاز اشک آور پرتاب کرد و با ماشین های آبپاش و گلوله های پلاستیکی از این مردم استقبال کرد و باز به دستور استاندار عده زیادی از اعضای جنبش همبستگی میدان تقسیم و دیگر نهادهای حامی این حرکت به طرزی غیر قانونی و غیر حقوقی بازداشت شدند. در اینجاست که باید گفت ترکیه از منظر عقلانیت، وجدان، حقوق و دمکراسی به آخر خط رسیده است.

دولت آنکارا از دروغگویی به مردم دست بردارد

آتالای در ادامه تصریح کرد: جنبش همبستگی میدان تقسیم اعمال خشونت توسط پلیس و دستگیری معترضین را به شدت محکوم می کند. دولت آنکارا باید بلادرنگ کلیه بازداشت شدگان روزهای اخیر را آزاد کند و به اذیت و آزار جنسی بازداشت شدگان خاتمه دهد، در غیر این صورت تاوان سنگینی بابت این کار خواهد پرداخت. دولت آنکارا که تا امروز به زور پلیس در مقابل جنبش مردم مقاومت کرده باید از دروغ گفتن به مردم دست بردارد. اقدامات دولت آنکارا درباره تخریب واقعیت ها و سیاه نمایی ها علیه معترضین آشکار و روشن است. پارک گزی به دلیل مقاومت این مردم در مقابل زیاده خواهی های دولت آنکارا توانست به عنوان پارک گزی باقی بماند. این پارک نه توسط دولت، بلکه به دلیل مقاومت مردم زیبا باقی مانده است.

مردم بدون حضور پلیس در آرامش بسر می برند

سخنگوی جنبش همبستگی میدان تقسیم با اشاره به استمرار مبارزات این جنبش تاکید کرد: متاسفانه در طول این مبارزه چند تن کشته شده و عده زیادی زخمی گردیدند. طی روزهای اخیر عده زیادی از اعضای این جنبش که آزارشان به کسی نرسیده بی دلیل بازداشت شدند و هیچ یک از مسئولین پاسخگوی این قبیل اقدامات غیر قانونی نیستند و حتی برعکس سعی در توجیه این اقدامات کردند. این در حالی است که دنیا شاهد بود در طی این ایام و تظاهرات هر وقت که نیروهای پلیس نبودند، تظاهرات با آرامش برگزار شده است.
جنبش همبستگی به مبارزه ادامه می دهد

آتالای در خاتمه اظهارات خود خاطرنشان کرد که جنبش همبستگی میدان تقسیم و کلیه حامیان این جنبش به مبارزات خود ادامه داده و در مقابل هرگونه فشار و ظلم ایستادگی می کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار