امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2344
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 262
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «ارستان جاش‌ببک‌اف» یک مقام وزارت کشور قرقیزستان اظهار داشت که این وزارتخانه به منظور تقویت دوستی بین ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «ارستان جاش‌ببک‌اف» یک مقام وزارت کشور قرقیزستان اظهار داشت که این وزارتخانه به منظور تقویت دوستی بین اقوام مختلف در قرقیزستان و جلوگیری از افراط‌گرایی قومی در تاریخ  30 فروردین کنفرانسی در زمینه همزیستی مسالمت‌آمیز بین‌ اقوام در منطقه «اوچ کورگان» واقع در استان «باتکند» برگزار کرد.

حدود 200 نفر از ساکنان محلی، بزرگان، روحانیون، معلمان و پرسنل انتظامی در این سمینار با عنوان «همزیستی نژادی اساس توسعه قرقیزستان است» شرکت کردند.

در این همایش درباره شیوه‌های جلوگیری از درگیری‌های نژادی و خنثی کردن تبلیغات افراطی بحث و تبادل‌نظر شد.

جاش‌بیک‌اف در ادامه تأکید کرد: بزودی نشست‌های مشابهی در «آیدارکن» که آن هم در استان باتکند قرار دارد برگزار خواهد شد.

نخست‌وزیر انگلیس به قزاقستان سفر می‌کند

سفیر جدید بریتانیا در مراسم تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور قزاقستان اعلام کرد که نخست وزیر انگلیس بزودی به «آستانه» سفر می‌کند.

«کارولین براون» سفیر بریتانیا در قزاقستان در مراسم تقدیم استوارنامه خود به «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان ضمن تأکید بر گسترش روابط دوجانبه بین 2 کشور در همه زمینه‌ها، اظهار داشت که «دیوید کامرون» نخست‌وزیر بریتانیا بزودی به قزاقستان سفر می‌کند.

وی افزود: سطح روابط 2 کشور خوب است و بیش از 600 کمپانی بریتانیایی در قزاقستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند ضمن این که حجم سرمایه‌گذاری بین 2 کشور حدود 20 میلیارد دلار است.

سفیر انگلیس در قزاقستان حجم مبادلات تجاری بین 2 کشور را در سال گذشته 2 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: این مقدار باید ارتقاء یابد.

بررسی توافق‌نامه «بیشکک» و ناتو در زمینه ترانزیت در پارلمان قرقیزستان

کمیته  امور بین‌الملل مجلس قرقیزستان بررسی تصویب توافق‌نامه بین دولت این کشور و ناتو در خصوص ترانزیت محموله‌ها این سازمان از طریق مسیرهای زمینی قرقیزستان را آغاز کرد.

این توافق‌نامه در ماه می سال 2012 در نشست ناتو در «شیکاگو» به امضا رسیده بود.

در این نشست «کالیک بیک سلطان‌اف» وزیر حمل‌ونقل قرقیزستان با بیان اینکه ناتو قرارداد مشابهی را با روسیه، قزاقستان و تاجیکستان نیز امضا کرده است، تصریح کرد که این قرارداد از نظر اقتصادی برای قرقیزستان مهم است.

وزیر حمل‌ونقل قرقیزستان همچنین تأکید کرد که همه محموله‌ها غیرنظامی است و محموله نظامی از طریق این کشور منتقل نخواهد شد.

هیئت تاجیک در نشست بانک «توسعه آسیا» در هند شرکت می‌کند

یک هیئت تاجیکی به ریاست «مطلوب خان دولت‌اف» معاون نخست‌وزیر و ناظر بانک توسعه آسیا در چهل‌وششمین نشست سالانه بانک رشد آسیا در هند شرکت خواهد کرد.

در این نشست که دوم ماه می در هند برگزار می‌شود وزیر اقتصاد و تجارت تاجیکستان نیز حضور دارد ضمن این که حدود چهار هزار نفر از نمایندگان ارگان‌های بین‌المللی کشورهای مختلف جهان نیز شرکت خواهند کرد.

در این نشست نقش تولیدات صنعتی در منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شرکت‌کنندگان این نشست در مورد فرصت‌های اقتصادی و توسعه خدمات اجتماعی مثل بهداشت و آموزش و پرورش نیز تبادل‌نظر خواهند کرد.

در این نشست نیازهای زیرساختی آسیا در بلندمدت، راه‌های بهبود وضعیت اجتماعی و تأمین مالی جوامع فقیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها