امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23444
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، ستاد بین‌المللی مانور «سی بریز-2013» روز چهارشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، ستاد بین‌المللی مانور «سی بریز-2013» روز چهارشنبه اقدامات خود برای برگزاری تمرینات نظامی مشترک در پایگاه نظامی-دریایی اودسا (جنوب اوکراین) را آغاز کرد. یکی از اصلی‌ترین اهداف در این مانور گسترده بین‌المللی تهیه برنامه و اجرای عملیات نظامی بر اساس استانداردهای ناتو است.

ساختار ستاد بین المللی مانور فوق بر اساس اصول بکارگرفته شده در ارتش‌های کشورهای عضو ناتو بوجود آمده است. طبق گفته "ایگور تریخین" سخنگوی وزارت دفاع اوکراین، این ستاد شامل افسران بلندپایه اوکراینی و آمریکایی و همچنین نمایندگانی از سایر کشورهای شرکت کننده در این مانور است. 

همانطور که قبلا اعلام شده، این ستاد عملیات مشترک نظامی هوابرد به منظور تخلیه و انتقال دریایی و همچنین عملیات  تامین امنیت در دریا را تحقق خواهد بخشید.

لازم به ذکر است که در مانور «سی بریز-2013»  که تا 20 جولای ادامه خواهد داشت، کشتی‌ها و نیروهای نظامی از کشورهای اوکراین، آمریکا، آذربایجان، ترکیه، گرجستان، کانادا، ایتالیا، آلمان، بلغارستان و رومانی حضور دارند. در این مانورها حدود 1700 نیروی نظامی، 15 کشتی و ناو جنگی، 10 فروند بالگرد و هواپیما و 35 واحد توپخانه شرکت دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها