امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23445
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 94
بریوان اونجل، عضو اتحادیه اتاق های مهندسی و معماری ترکیه و از فعالان سیاسی جنبش میدان تقسیم در گفتگو با فارس با اشاره به زنانی که در خلال تظاهرات ...

بریوان اونجل، عضو اتحادیه اتاق های مهندسی و معماری ترکیه و از فعالان سیاسی جنبش میدان تقسیم در گفتگو با فارس با اشاره به زنانی که در خلال تظاهرات پارک گزی میدان تقسیم دستگیر شده اند، خواهان آزادی هر چه سریع تر این عده شد. وی با یادآوری اذیت و آزار جنسی بازداشت شدگان از سوی نیروهای امنیتی خاطرنشان کرد دولت ترکیه و به خصوص استاندار و رئیس پلیس استانبول مسئول مستقیم هرگونه حادثه و یا اتفاقی اعم از اعمال خشونت و یا اذیت و آزار جنسی است که بر سر بازداشت شدگان می آید.

خانم اونجل در ادامه تصریح کرد دولت آنکارا به جای رسیدگی به خواسته های معترضین میدان تقسیم هنوز هم سعی می کند با استفاده از زور و اسلحه و گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی مسئله را حل کند. وی افزود دولت آنکارا با شبیخون به منازل معترضین و دستگیری های شبانه آنان حق و حقوق اساسی مردم را پایمال کند.

این فعال سیاسی تاکید کرد که نیروهای امنیتی ترکیه با شکستن درب منازل معترضین و بدون مجوز دادستانی اقدام به شبیخون به منازل معترضین می کند. وی با ابراز نگرانی از سلامتی بازداشت شدگان خاطرنشان کرد استاندار استانبول و رئیس پلیس این شهر مسئول هرگونه اذیت و آزار جنسی این افراد هستند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها