امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2345
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، روابط عمومی سازمان پزشکی در پی درج خبری مبنی بر تأیید ۵مرگ ناشی از تزریق پنی سیلین چینی توسط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، روابط عمومی سازمان پزشکی در پی درج خبری مبنی بر تأیید ۵مرگ ناشی از تزریق پنی سیلین چینی توسط پزشکی قانونی، به اطلاع می‌رساند بررسی پرونده شکایات با امر درمان و از جمله مرگهای ناشی از تزریق پنی سیلین که حساسیتهای دارویی نسبت به آن از موارد شناخته شده در پزشکی به شمار می‌رود جزو مراجعات معمول سازمان پزشکی قانونی است و در کمیسیون های تخصصی این سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر پایه بررسی‌های انجام شده مستندی مبنی بر افزایش چنین مواردی در این سازمان وجود ندارد.
 
همچنین هیچ مورد داروی پنی سیلین جهت آنالیز ترکیبات به آزمایشگاههای پزشکی قانونی ارجاع نشده و در نتیجه این سازمان در خصوص ترکیبات و کیفیت داروی پنی سیلین موجود در بازار که به مرگ بیماری منجر شده باشد اظهارنظری نداشته است، لذا مرگهای ناشی از مصرف داروهای قاچاق توسط پزشکی قانونی، تکذیب می‌شود.
 
در پایان اضافه می‌کند نظارت بر کیفیت داروهای موجود در بازار بر عهده معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها