امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23453
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، تغییر کادر رهبری حزب بعث سوسیالیست سوریه که چند روز پیش صورت گرفت، واکنش های ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، تغییر کادر رهبری حزب بعث سوسیالیست سوریه که چند روز پیش صورت گرفت، واکنش های متفاوتی را به دنبال داشته است اما مواضعی که بیش از بیش نمود داشته است، تاکید بر دمیده شدن خونی تازه در رگ های این حزب از طریق عضویت شخصیت های جدید در آن است.

فیصل عزوز، نماینده وعضو حزب بعث عربی سوسیالیست سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد: تغییرات در کادر رهبری این حزب ضروری بوده و هدف از آن تغییرات ریشه ای در آن بود و از دو سال پیش برگزاری کنفرانس حزب انتظار می رفت اما شرایط حاکم بر کشور موجب تاخیر در برگزاری آن شد.

وی افزود: شرایط حاکم بر سوریه همبستگی هرچه بیشتر فرماندهان جدید با مردم و نیز بازنگری در نحوه برخورد با مسائل را ایجاب می کرد.

اقدامات جدی از کادر جدید حزب بعث انتظار می رود

عزوز تصریح کرد: اعضا نسبت به تغییر در کادر رهبری حزب بعث خوشبین هستند و اکنون انتظار می رود که این حزب اقدامات جدی برای کاهش بحران در کشور انجام دهد زیرا این اقدام برای کشور ضروری است به ویژه اینکه هرچند ماده هشتم در قانون اساسی سوریه حذف شده است اما حزب بعث حتی در پارلمان نیز همچنان نماینده اکثریت است.

وی اظهار داشت: هدف از تغییر کامل کادر رهبری حزب بعث نه حذف فاروق الشرع بلکه فراهم کردن فرصت هماهنگی با نیازهای کنونی سوریه بود زیرا حزب بعث امروز باید با روحیه و دیدگاه جدیدی با مسائل کلی کشور برخورد کند.

در همین ارتباط موفق الحبشی از نمایندگان مجلس سوریه نیز تغییر در کادر رهبری حزب بعث را به نفع حزب دانسته و گفت: به این ترتیب شخصیت های جدیدی در آن حضور یافته اند که افکار جدیدی را برای توسعه و پیشرفت آن برای آینده درخشان سوریه ارائه خواهند کرد.

وی تصریح کرد: هرچند من عضو حزب بعث نیستم اما معتقدم تغییر در فرماندهی آن هر چند سال یک بار طبیعی است و برگزاری کنفرانس کمیته مرکزی آن فقط مربوط به حزب و ساختار داخلی آن بود.

فاروق الشرع نقش خود را ایفا کرده و اکنون نوبت دیگران است

الحبشی اظهار داشت: فاروق الشرع نقش خود را در حزب بعث ایفا کرد و امروز نوبت دیگران رسیده که دیدگاههای خود را بیان کنند از همین رو نبود الشرع در حزب تاثیر منفی بر رهبری آن نداشته بلکه برعکس خون جدیدی را در رگ های این حزب جاری می سازد.

این تفسیرها در حالی است که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه چند روز پیش همه اعضای کادر رهبری حزب حاکم بعث سوریه را تغییر داده و سپس نام 16 عضو جدید آن اعلام شد.

در میان این افراد تنها خود بشار اسد، در مقام خود ابقا شده است و حتی نام فاروق الشرع که سال‌های طولانی معاون حزب بعث بود، در فهرست کادر رهبری تازه این حزب دیده نمی‌شود.

 انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها