امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23463
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش با حضور در منطقه صنعتی غرب این شهر ضمن تبریک فرا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش با حضور در منطقه صنعتی غرب این شهر ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رمضان اظهار داشت: خدا را شاکرم که در این روز و برای چندمین بار در استان هرمزگان حضور یافتم.

وی ادامه داد: مردم هرمزگان مردمی متدین و سرافراز هستند که به دنبال کسب روزی حلال برای خود و توسعه کشور هستند.

رئیس جمهور با اشاره به جزئیات چهار پروژه افتتاح شده به دست خود طی امروز در هرمزگان اظهارداشت: طرح توسعه میدان نفتی هنگام که در نوع خود پروژه‌ای بسیار بزرگ و با ابعاد وسیع به شمار می‌رود، پروژه‌ای منحصر به فرد است.

احمدی‌نژاد یادآور شد: نفت میدان هنگام نفتی بسیار مرغوب و با ارزش است و نفت برداشت شده در این میدان از نظر غلظت مایعی بین گازوئیل و بنزین است و دارای صرفه بسیاری برای کشور است.

وی ادامه داد: متخصصان ایرانی در راستای بهره‌برداری از این میدان در دل تنگه هرمز، چاه زده‌اند و تاسیسات ایجاد کردند که طی این پروسه روزانه 30 هزار بشکه نفت برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه طی برنامه‌های هدف، ظرفیت استحصال در استخراج نفت از میدان هنگام تا 45 هزار بشکه دیده شده است، یادآور شد: برای نخستین به وسیله یک خط لوله زیر بستر دریا، نفت و گاز توامان از میدان هنگام به قشم و سپس به پالایشگاه بندرعباس منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر گاز منتقل شده به پالایشگاه بندرعباس می‌سوزد که طی برآوردهای صورت گرفته طی 20 ماه آینده با بهره‌برداری از تاسیسات پالایش گاز در بندرعباس این 3 میلیون متر مکعب به چرخه باز می‌گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: قشم در آینده نزدیک به یکی از جزایر بزرگ نفتی و گازی در کشور تبدیل می‌شود.

به گفته رئیس جمهور، میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای توسعه میدان نفتی هنگام برابر با 720 میلیون دلار است که معادل 760 میلیارد تومان می‌شود.

وی همچنین به طرح توسعه اسکله تخلیه و بارگیری مواد فله در منطقه ویژه خلیج فارس اشاره و یادآور شد: با نصب تجهیزات این اسکله، ظرفیت تخلیه و بارگیری در آن از 6 میلیون تن به 12 میلیون تن افزایش می‌یابد.

به گفته احمدی‌نژاد برای اجرای این طرح نیز 360 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی همچنین به بهره‌برداری از پست 400 کیلو ولت به 220 کیلو ولت در این منطقه اشاره و افزود: احداث حوضچه خشک برای تعمیرات کشتی‌های غول پیکر در منطقه ایجاد شود که در نوع خود از ارزش بالایی برخورداری است و برای احداث آن اعتباری بالغ بر 400 میلیارد تومان هزینه شده است.

رئیس جمهور در پایان این بخش سخنان خود افزود: میزان اعتبار هزینه شده در 4 پروژه مذکور در هرمزگان برابر با 2 هزار و 200 میلیارد تومان است.
انتهای پیام/88001/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها