امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23466
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 68
مصطفی ملکوتیان استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ویژگی های کابینه دولت ...

مصطفی ملکوتیان استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره ویژگی های کابینه دولت یازدهم گفت: نخستین معیاری که باید در تعیین دولت‌مردان لحاظ شود، اعتقاد راسخ به جمهوری اسلامی و ارکان آن است.
وی افزود: اعضای کابینه یازدهم باید به اسلامیت نظام و اصل ولایت مطلقه فقیه و نقش مقام عظمای ولایت در پیشبرد آرمان‌ها و اهداف نظام و همچنین به جمهوریت و نقش مردم در سیاست اعتقاد وافر داشته و آن را نه در گفتار بلکه در عمل نشان دهند.
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اعتقاد راسخ به تلاش برای دستیابی به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های داخلی و خارجی از معیارهای اصلی کابینه یازدهم باید باشد.
وی افزود: باید در عرصه سیاست داخلی "ساختن جامعه‌ای الگو" با رعایت اصل عدالت اجتماعی و اقتصادی مورد اهتمام جدی مسئولان دولت آینده قرار گیرد.
ملکوتیان ادامه داد: دولت‌مردان در مسائل بین‌المللی نیز باید اعتقاد به برانداختن نظام سلطه‌گرانه بین‌المللی و جایگزینی یک نظام عادلانه داشته باشد.
این استاد دانشگاه تهران در پایان با بیان اینکه دولت‌مردان باید از نقاط قوت دولت‌های گذشته برخوردار و از نقاط ضعف آنها برحذر باشند، تاکید کرد: باید عدالت و پیشرفت به‌صورت توأمان تعقیب شود و اعضای کابینه، به اقتصاد مقاومتی معتقد بوده و از غلطیدن در روش‌های سرمایه‌دارانه یا دولت‌محور در اقتصاد و همچنین تأکید بر توسعه سیاسی غیر ملزوم و نامرتبط اجتناب کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها