امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2347
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در جلسه‌ای با حضور حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، معاونان ستاد مرکزی و همچنین رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در جلسه‌ای با حضور حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، معاونان ستاد مرکزی و همچنین رئیس و چندتن از مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین، آخرین وضعیت مرمت و بازسازی حرم طفلان مسلم (ع)، سامرا و کاظمین مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در ابتدای جلسه، صدیقی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین به عنوان متولی پروژه حرم طفلان مسلم (ع) و کریمی رئیس ستاد بازسازی کاظمین و مدیر پروژه طلاکاری گنبدهای سامرا و کاظمین در مورد روند اجرای کارهای مربوطه گزارشی ارائه کردند.

بنابراین گزارش رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اهمیت بازسازی حرم طفلان مسلم (ع) و همچنین پروژه‌های مهم طلاکاری گنبد سامرا و کاظمین خواستار تسریع در اتمام این پروژه ها شد و گفت: در سفری که اخیراً به عتبات داشتم به دقت از مراحل کار حرم طفلان مسلم (ع) بازدید کرده و با جلسه ای که با دیوان مرمت شیعی داشتم مصمم شدیم که ان‌شاء الله کار را با سرعت بیشتری ادامه داده و به پایان ببریم که در این راستا  گودرزی، معاون اجرایی ستاد را برای مسئولیت نظارت مستقیم بر طلاکاری داخل حرم تعیین نمودم.

پلارک با بیان اینکه یقیناً با توجه به ارادت محبان اهل بیت(ع) به حضرت مسلم(ع) و فرزندان ایشان، این علاقه‌مندی وجود دارد که اگر در جایی هم نیاز گسترده به حمایت‌های مردم باشد مساعدت لازم را به عمل آورند، هرچند مردم متدین و شیفتگان اهل بیت در استان قزوین تا کنون هیچگونه کوتاهی نداشته و همواره در جهت انجام این پروژه مهم ستاد بازسازی استان خود را حمایت کرده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در ادامه با اشاره به پروژه های طلاکاری گنبد امامین عسکریین گفت: ای کاش از ابتدای کار تمامی مراحل توسط عکس و فیلم مستندسازی می شد تا مردم بدانند طلاکاری یک گنبد به راحتی انجام نمی شود. 

وی از معاون فرهنگی و روابط عمومی خواست تا در اولین فرصت با توجه به آنچه در آرشیو وجود دارد مستندهای حرفه‌ای تهیه و مراحل مختلف کار را از طریق ارائه گزارشات تصویری به مردم نشان دهند.

پلارک در پایان اظهار داشت: یقیناً با پرده برداری از گنبد طلائی امامین عسکریین همه کسانی که چشم نداشته و ندارند که این پروژه به سرانجام برسد، می‌فهمند که ما پیروان اهل بیت(ع) در ارائه خدمات و حفظ شأن ائمه بزرگوار ذره ای درنگ نخواهیم کرد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها