امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23474
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، دلایل قانع کننده ارائه شده از طرف روسیه در خصوص استفاده از سلاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، دلایل قانع کننده ارائه شده از طرف روسیه در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، آنهم نه از طرف نیروهای دولتی، بلکه شورشیان مسلح در این کشور نتوانسته دولت آمریکا را متقاعد کند. کاخ سفید همچنان اصرار دارد که دلیلی نمی‌بیند که از ارسال تسلیحات نظامی برای گروه‌های مخالف در سوریه صرف نظر کند.

"ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نتیجه بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان روسی در این زمینه را به "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل ارائه داده است. اصلی ترین نتیجه گزارش تهیه شده آن است که مهمات حاوی گاز مسموم کننده سارین از سوی برخی گروه‌های مسلح مخالف در یکی از مناطق اطراف شهر حمص مورد استفاده قرار گرفته است.

طبق گفته "مارتین نسیرکی" سخنگوی سازمان ملل، گزارش روسیه در رابطه با استفاده از مواد شیمیایی توسط مخالفان در سوریه در 80 صفحه که در نوع خود منحصر به فرد است، بزودی توسط کارشناسان خلع سلاح مورد بررسی دقیق قرار گرفته و نتیجه آن به دبیرکل سازمان ملل ارائه خواهد شد. 

البته این ابتکارعمل غیرمنتظره روسیه نتوانسته مواضع واشنگتن را تغییر بدهد. "رزماری دی کارلو" جانشین نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل وعده داده که با دقت این گزارش را مطالعه خواهد کرد، ولی در عین حال اعلام کرد که قصد ندارد نتیجه گیری خاصی از این گزارش کارشناسانه انجام دهد. آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش از این در گزارشی محرمانه حداقل به 10 مورد استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی اشاره کرده‌اند و بر صحت اطلاعات خود در این رابطه اصرار دارند.

"جی کارنی" سخنگوی کاخ سفید نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که نتیجه گزارش کارشناسان روسی بعید است در مواضع دولت آمریکا در مورد تصمیم گیری برای ارسال تجهیزات نظامی به مخالفان سوری  تغییری بوجود آورد.

وی گفت: ما فعلا شواهد قانع کننده‌ای که ثابت کند در سوریه کسی بغیر از نظامیان دولتی از سلاح شیمیایی استفاده کرده باشد، نمی‌بینیم.

به عقیده وی، گزارش کارشناسان روسی تنها این مسئله را ثابت می‌کند که مقامات مسکو همچنان به حمایت خویش از دولت بشار اسد ادامه می‌دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها