امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2349
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 272
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ابوالحسن فقیه در حاشیه نخستین روز از هشتمین کنفرانس بین‌المللی منا که به میزبانی تهران برگزار می‌شود بر ادامه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ابوالحسن فقیه در حاشیه نخستین روز از هشتمین کنفرانس بین‌المللی منا که به میزبانی تهران برگزار می‌شود بر ادامه همکاری‌های هلال احمر ایران برای ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به جنگ‌زدگان و آوارگان سوری تأکید کرد و افزود: اتحاد بیشتر جمعیت‌های هلال احمر و صلیب سرخ ما را در رسیدن به اهداف بشر دوستانه بیشتر یاری می‌کند.

در نخستین دیدار صورت گرفته با رئیس جمعیت هلال احمر سوریه عبدالرحمن العطار، رئیس جمعیت هلال احمر سوریه با تقدیر از کمک‌های اهدایی هلال احمر ایران و همکاری‌های مشترک این جمعیت در زمینه‌های درمانی و بهداشتی تأکید کرد: ایران و عراق بیشترین کمک‌ها را برای مردم ما ارسال کرده‌اند در حالی که سایر کشورهای عربی هیچ گونه همکاری با هلال احمر نداشته‌اند.

وی بیشترین نیاز جمعیت هلال احمر سوریه را تجهیزات پزشکی عنوان کرد و گفت: این امر تا حدودی ما را در درمان مردم جنگ‌زده با مشکل روبه‌رو کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران نیز در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: ما همیشه در کنار مردم و هلال احمر سوریه حضور خواهیم داشت و آماده هستیم تا همه تجهیزات مورد نظر آنها را در کوتاهترین زمان به منطقه ارسال کنیم.

فقیه با ابراز امیدواری از ادامه یافتن تعاملات بین دو جمعیت تأکید کرد: اتحاد بین مردم و دولت ۲ کشور سبب نزدیکی جمعیت‌های هلال احمر دو کشور نیز شده و پیوند ناگسستنی بین ما به وجود آمده است.

در دیداری دیگر که رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان با محمدنوازخان رئیس هلال احمر پاکستان داشت، همتای پاکستانی خواستار تسریع در روند احداث مراکز درمانی توسط ایران در این کشور شد.

وی با قدردانی از همکاری هلال احمر ایران در حوادث مهم پاکستان مانند سیل 2010 و زلزله اخیر گفت: طبق تفاهمنامه منعقد شده قرار بود یک مرکز درمانی یا بیمارستان توسط جمعیت هلال احمر ایران در پاکستان ساخته شود که این موضوع تا امروز به دلیل مشکلات مختلف به تعویق افتاده است.

ابوالحسن فقیه نیز در پاسخ به نوازخان تصریح کرد: ملت ایران و پاکستان مشترکات فرهنگی و دینی زیادی با هم دارند و پیشنهاد می‌کنم برای تسهیل در روند اجرای پروژه بیمارستانی الحاقیه‌ای به تفاهمنامه قبلی اضافه شود.

وی تصریح کرد: با گذشت دو سال از امضای این تفاهمنامه امیدوارم هر چه زودتر موانع ساخت پروژه درمانی در پاکستان برطرف شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها