امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23491
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل دعوت دولت سوریه از دو مقام ارشد این سازمان برای مذاکره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل دعوت دولت سوریه از دو مقام ارشد این سازمان برای مذاکره در مورد گزارش‌های منتشر شده مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه را پذیرفت.

یک سخنگوی سازمان ملل با اعلام این خبر گفت، «آکه سلستروم» دانشمند سوئدی که از سوی سازمان ملل مأمور بررسی در مورد استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه شده، یکی از دعوت‌شدگان است. «آنگلا کین» نماینده سازمان ملل در امر خلع سلاح هم دیگر فردی است که برای مذاکره در این مورد، به سوریه دعوت شده است.

«مارتین نسیرکی» سخنگوی «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل با بیان اینکه سلستروم و کین این دعوت را پذیرفته‌اند، گفت: (این سفر) با هدف تکمیل مشاوره‌ها در مورد چارچوب‌های همکاری جهت انجام تحقیقاتی درست، مطمئن و مؤثر در زمینه ادعاهای مطرح شده در مورد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه، صورت می‌گیرد.

با این حال، نسیرکی تاریخ انجام این سفر را اعلام نکرده است.

اخیرا بازرسان روسی که برای بررسی در مورد حملات شیمیایی به سوریه اعزام شده بودند، مخالفان دولت سوریه را عامل این حملات اعلام کردند. بررسی‌های این گروه نشان می‌دهد مخالفان در حملات خود از گاز سمی «سارین» استفاده کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار