امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23496
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این تفاهمنامه که به امضای محمد جعفری ملک و «الهام مدداف» مدیران کل امور بین‌الملل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این تفاهمنامه که به امضای محمد جعفری ملک و «الهام مدداف» مدیران کل امور بین‌الملل وزارتخانه‌های ورزش و جوانان ایران و جمهوری آذربایجان رسید، برنامه‌های همکاری دو کشور برای سال 2013 و 2014 در عرصه ورزش و جوانان را شامل می‌شود.

«آزاد رحیم اف» وزیر ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه پیش از این نهادهای زیر مجموعه وزارتخانه‌های ورزش و جوانان دو کشور دو یادداشت تفاهم امضاء کردند، تاکید کرد: با امضای این تفاهمنامه، همکاری تهران و باکو در زمینه ورزش و جوانان وارد مرحله جدیدی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه 31 درصد از جمعیت 9 میلیونی جمهوری آذربایجان بین 14 تا 29 سال هستند و جوان محسوب می‌شوند، به تجربیات ارزنده کشورمان درباره جوانان اشاره و خواهان تبادل تجربیات در این خصوص شد.

وزیر ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان همچنین پیشنهاد داد بمنظور معرفی هر چه بیشتر دو کشور، مسابقه مقاله نویسی بین جوانان برگزار شود.

رحیم اف با تاکید بر اینکه باکو در آینده میزبان مسابقات وزنه برداری جهان و کنفرانس بین‌المللی خبرنگاران ورزشی خواهد بود، افزود: جمهوری آذربایجان در سال 2015 میزبان بازیهای المپیک اروپایی، در سال 2016 میزبان مسابقات جهانی شطرنج و در سال 2017 نیز میزبان بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی خواهد شد.

وی با اشاره به حضور فعال و موفق کشورمان در میادین ورزشی جهان، از ورزشکاران ایرانی برای حضور در مسابقات بین‌المللی در باکو دعوت کرد.

در این دیدار محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان کشورمان نیز با اشاره به اشتراکات فراوان دو کشور، ابراز امیدواری کرد با امضاء این تفاهمنامه، همکاری تشکل‌های جوانان و همچنین همکاری‌های ورزشی دو کشور افزایش یابد.

عباسی با تاکید بر اینکه وظیفه دولتمردان کمک به ارتقاء اخلاقی، ایمانی و علمی جوانان است، از آمادگی کشورمان برای انتقال تجربیات خود در زمینه‌های جوانان و ورزش به جمهوری آذربایجان خبر داد.

وی افزود:  ایران در برخی از ورزش‌ها از جمله در ورزش‌های دارای قدمت و تاریخ، تخصص دارد و در این خصوص و همچنین درباره تبادل مربیان و دانشجویان تربیت بدنی، علمی کردن ورزش و تقویت نگاه به ورزش از زاویه فرهنگ آمادگی دارد.

وزیر ورزش و جوانان کشورمان همچنین با اشاره به جایگاه برجسته ورزش کشتی در دو کشور بر لزوم همکاری ایران و جمهوری آذربایجان برای جلوگیری از حذف این رشته ورزشی از مسابقات المپیک تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان کشورمان سه شنبه به دعوت رسمی وزیر ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان وارد باکو شده است.

محمد عباسی پیش از این با «ضیافت عسکراف» معاون مجلس ملی جمهوری آذربایجان و «الله شکور پاشازاده» رئیس اداره مسلمانان قفقاز نیز دیدار کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها