امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2350
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 213
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در اسفند سال گذشته مأموران کلانتری 18 قرچک ورامین از طریق مرکز فوریت های پلیسی ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس در اسفند سال گذشته مأموران کلانتری 18 قرچک ورامین از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 در جریان کشف جسدی در خیابان شهید رجایی قرار گرفتند.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که جسد متعلق به مردی حدودا 30 ساله با شلوار مشکی، تیشرت قرمز و کاپشن قهوه‌ای است که در داخل یک دستگاه خودرو پیکان وانت سفید رنگ رها شده است.

با تأیید خبر از سوی کلانتری، بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی شهرستان ورامین و قاضی کشیک دادگاه عمومی بخش قرچک اعلام و با حضور تیم جنایی پلیس آگاهی و قاضی فتاحی، رئیس شعبه 102 دادگاه عمومی بخش قرچک، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی ورامین قرار گرفت.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی و اعلام نظریه معاینه جسد، وجود آثار ناشی از اصابت ضربه جسم سخت به ناحیه سر و همچنین انسداد مجاری تنفسی تأیید و پرونده در ادامه رسیدگی، با موضوع قتل عمد در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی ورامین قرار گرفت.

کارآگاهان پلیس آگاهی ورامین در ادامه به تحقیق از همسر مقتول به نام طاهره 30 ساله پرداختند؛ وی در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۳ الی ۱۶ روز قبل از مرگ همسرم به همراه وی در منطقه بازار تهران بودم که متوجه شدم که بهمن به صورت تلفنی در حال صحبت کردن با شخصی است و قصد دارد تا برای این شخص، باری را جابجا کند.
در ساعت ۲۱ همان شب، بهمن با خودرو پیکان وانتش که با آن کار می‌کرد، از خانه خارج شد و دیگر به خانه باز نگشت؛ در حدود ساعت ۲ بامداد با تلفن همراهش تماس گرفتم اما گوشیش خاموش بود تا نهایتا فردای آن روز به من خبر دادند که جسدش در ورامین کشف شده است.

کارآگاهان پلیس آگاهی ورامین در ادامه اطلاع پیدا کردند که مقتول با هیچ فردی مشکل شخصی و یا دشمنی نداشته و اعضای خانواده‌اش نیز قادر به معرفی فرد مشخصی نیستند؛ لذا در ادامه تحقیقات پلیسی به بررسی اظهارات اعضای خانواده مقتول پرداخته و در طول تحقیقات خود متوجه برخی اظهارات ضد و نقیض از سوی همسر وی شدند.

با بدست آمدن برخی شواهد و دلایل که نشان از وجود تناقض در اظهارات اولیه همسر مقتول داشت، بلافاصله تحقیقات فنی از همسر مقتول در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی ورامین قرار گرفت و او نیز به ناچار لب به اعتراف گشود و در اولین اظهارات خود به کارآگاهان گفت: روز اول که در پلیس آگاهی حاضر شدم دروغ گفتم که همسرم جهت باربری به خارج از منزل رفته، در صورتیکه بهمن در خانه بود.

متهمه در ادامه اعترافات خود ضمن معرفی پسر عمویش به عنوان عامل جنایت به کارآگاهان گفت: از حدود یک سال پیش، من با پسرعمویم به نام حسام به صورت تلفنی در ارتباط هستم و قصد داشتم تا با جدا شدن از همسرم با او ازدواج کنم.
ابتدا همه چیز با پیامک‌ شروع شد و کم کم پیامک ها زیاد شد و به تماس‌های تلفنی رسید؛ به مرور زمان علاقه‌ای بین ما ایجاد و زیاد شد، به گونه‌ای که به همدیگر وابسته شدیم؛ حدودا 5 الی 6 ماه پیش، من و حسام تصمیم گرفتیم تا بهمن را از زندگی خود خارج کنیم تا نهایتا اقدام به کشتن بهمن کردیم.
متهمه در خصوص نحوه قتل همسرش به کارآگاهان گفت: موقع شام من یک بسته قرص خواب آور داخل دوغ ریخته و به بهمن دادم و او نیز پس از خوردن شام خوابید؛ منتظر حسام ماندم تا او نیز به خانه آمد؛ حسام گفت که یک وسیله سنگین برایش بیاورم و من نیز یک کاسه مسی به او دادم و او نیز چند ضربه به سر بهمن زد.
ناگهان بهمن از خواب بیدار شد که در همین زمان حسام بر روی سینه‌اش افتاد و با دو دستش او را خفه کرد؛ نزدیکی‌های صبح بود که جسد بهمن را به داخل آسانسور برده و با کمک یکدیگر، جسد را در پشت وانت پیکان همسرم گذاشته و به خارج از تهران منتقل کردیم و جسد را در کنار یک انبار در نزدیکی پلیس راه قرچک ورامین به همراه ماشین رها کرده و با ماشین کرایه به خانه بازگشتیم.

با توجه به اعترافات متهمه، محل سکونت حسام نیز در شهرستان نور شناسایی، کارآگاهان پلیس آگاهی ورامین با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در روز 21 اسفند موفق به دستگیری حسام 19 ساله شدند؛ حسام نیز پس از انتقال به پلیس آگاهی ورامین صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر کشف این پرونده از سوی کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی ورامین گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت در محل سکونت مقتول واقع در خیابان فدائیان اسلام، پرونده به همراه متهمان در اختیار دادسرای امور جنایی تهران قرار گرفتند و به دستور قاضی قریشی زاده، بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی هر دو متهم با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها