امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23501
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، علی زیدان نخست وزیر موقت لیبی در نشستی خبری گفت: تصمیم پاکسازی طرابلس از مظاهر مسلحانه همه گروه‌های ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، علی زیدان نخست وزیر موقت لیبی در نشستی خبری گفت: تصمیم پاکسازی طرابلس از مظاهر مسلحانه همه گروه‌های شبه نظامی حاضر در این شهر را شامل می‌شود و هیچ احدی از این تصمیم استثنا نمی‌شود.

وی افزود: مجوز حمل سلاح تنها محدود به نیروهای ارتش و پلیس لیبی خواهد بود.

نخست وزیر لیبی تاکید کرد: 19 هزار و 500 سرباز و پلیس به کشورهای فرانسه، ایتالیا، انگلیس و آمریکا اعزام می‌شوند تا در آنجا آموزش نظامی ببینند.

زیدان تصریح کرد: این نیروها که برای آموزش به خارج از لیبی فرستاده می‌شوند انقلابیون سابق هستند که می‌خواهند به ارتش و پلیس ملحق شوند.

زیدان گفت: کمیته جنگجویان لیبی آماده جذب 18 هزار و 500 انقلابی و وزارت کشور 13 هزار و وزارت آموزش و پرورش 10 هزار تن از انقلابیون است.

نخست وزیر لیبی تاکید کرد: همه گروه‌ها و گردان‌های مسلح و سپر لیبی و کمیته‌های امنیتی در این کشور منحل خواهند شد و  اعضای وابسته به آنها مختار هستند که به دستگاه امنیت ملی و یا ارتش ملحق شوند.

وی افزود: طی دو روز آینده وزیر دفاع در کابینه موقت لیبی را معرفی خواهیم کرد و وی مسئولیت‌های وزیر مستعفی را برعهده خواهد گرفت.

زیدان، لیبیایی‌ها را به پایبندی به مشروعیت کنگره ملی لیبی فراخواند و گفت: هر گونه ضربه به کنگره ملی ضربه به کشور است.

هزاران تن از شهروندان طرابلس یکشنبه گذشته با برپایی تظاهرات خواستار پاکسازی این شهر از گروه‌های شبه نظامی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار