امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2353
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 286
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در جمع شورای معاونین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در جمع شورای معاونین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار داشت: دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی همه مکتبی، انقلابی و شاخص هستند و همواره با تفکراتی رو به جلو شناخته می‌شوند.
وی ادامه داد: جوانان امروز کمی سخت پسند هستند و به رغم وجود فعالیت‌های گسترده فرهنگی، باز هم کمبود در این زمینه احساس می‌شود؛ البته باید با نگاهی مبنایی، برنامه‌هایی مدون برای 500 هزار دانش‌آموز نوجوان و جوان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی داشته باشیم.
هژبری بیان داشت: برای همه افرادی که کار فرهنگی می‌کنند، 5 نکته کلیدی بینش، دانش، روش، منش و کوشش بسیار مهم است و آنچه یک مجموعه را قدرتمند می‌کند، بینش و مجموعه عقاید شماست.
وی با اشاره به 3 عنصر صداقت، صمیمیت و صراحت، گفت: دوستی و درستی و رو راستی در همه مجموعه‌ها لازم است و اگر رو راستی وجود نداشته باشد، باعث بدگویی و نفاق می‌شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تعریفی از بینش صحیح، برداشتن یک قدم با صد نفر را بهتر از برداشتن صد قدم یک نفر توصیف کرد و افزود: در کار های تشکیلاتی باید تفکر تیمی داشته باشیم و همین دیدگاه در بین 72 تن از یاران امام حسین(ع) وجود داشت که تا پای شهادت در کنار هم بودند که بُعد زمان را در نوردید.
وی عنوان کرد: اگر دل‌ها به همدلی نرسد، فکرها نیز به هم فکری بدل نمی‌شود؛ زیرا اراده‌هاست که منجر به همکاری می‌شود؛ دانش در مجموعه آموزش و پرورش بُعد اصلی است اما باید دانش برای مهارت زندگی دانش‌آموزان بیشتر تقویت شود.
هژبری با اشاره به فعالیت‌های قرآنی آموزش پرورش، ادامه داد: 400 آیه قرآن به صورت منتخب آماده شده که خود سبک زندگی ما را تعیین می‌کند و هر فردی می‌تواند گفتمان قرآنی داشته باشد که مقطع اول ابتدایی طبق برنامه مدون برای حفظ آیات در نظر گرفته شد.
وی تصریح کرد: جریانی پایدار است که همراه با موج باشد؛ در کارهای فرهنگی نیز باید با ایجاد موج به جریان فرهنگی پایدار دست یافت زیرا با هیاهو به جایی نمی‌رسیم.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با سعی و تلاش می‌توان به اهداف دست یافت، گفت: با اتصال به ولایت فقیه و انجام کارها به صورت صحیح باید تولید محتوا کرد تا برنامه‌های دشمنان را خنثی کرد.
وی ادامه داد: برنامه تحت عنوان یادآوران معروف که با هدف امر به معروف در بین دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است که امیدواریم با همکاری تمام تشکل‌ها به هدف‌های بلند مدت دست یابند و از دیگر برنامه‌ها در نظر گرفتن روزی به عنوان بزرگداشت مقام دانش‌آموز است که جای خالی آن در فضای آموزش و پرورش احساس می‌شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار