امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23532
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 79
به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در این مراسم کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، فارسی‌آموزان و جمعی از ...

به‌ گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در این مراسم کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، فارسی‌آموزان و جمعی از استادان و مدرسان زبان فارسی شرکت کردند.

«محسن کبریایی‌زاده» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران با مهم دانستن برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی، به‌اشتراکات فرهنگی ایران و گرجستان اشاره کرد و گفت: علاقه و تلاش در یادگیری زبان فارسی در دوره‌های عمومی ستودنی است و ما را برای ادامه راه جهت حمایت از توسعه زبان فارسی در سطوح مختلف گرجستان مصمم‌تر می‌کند.

وی در ادامه افزود: روابط آموزشی و علمی بین 2 کشور در حال افزایش بوده و مطلوب می‌باشد و تلاش خواهیم کرد تا از فارسی‌آموزان منتخب دوره‌های عمومی نیز در برنامه‌هایی همچون اعطاء بورس تحصیلی و دوره‌های دانش‌افزایی در ایران استفاده به‌ عمل آوریم.

«بهرام کیان» سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان نیز ضمن تبریک به فارسی‌آموزانی که موفق شدند به دوره بعدی راه پیدا کنند، اظهارداشت: یادگیری زبان فارسی با هر انگیزه‌ای ارزشمند می‌باشد و شما با یادگیری زبان فارسی نقش بسزایی را در گسترش روابط فرهنگی بین 2 کشور ایفا می‌کنید.

سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در گرجستان ویژگی مهم دوره‌های مذکور را بهره‌گیری از استاد اعزامی زبان فارسی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانست که به‌ همراه برنامه‌های متنوع جانبی از جمله؛ برگزاری شب شعر، استفاده از وسائل کمک آموزشی، نمایش فیلم و نرم‌افزارهای رایانه‌ای صوتی و تصویری سبب تقویت آموزش زبان محاوره‌ای و معرفی فرهنگ، هنر و سنت‌های اصیل ایرانی به‌ فارسی‌آموزان می‌شود.

در ادامه این برنامه، «محسن حسینی» مدرس اعزامی به‌ گرجستان، گزارشی از شیوه آموزش زبان فارسی در دوره‌های عمومی رایزنی فرهنگی ارائه کرد.

سپس فارسی‌آموزان ضمن معرفی خود، با خواندن اشعاری از شعرای بزرگ ایران از تلاش‌ها و زحمات رایزنی فرهنگی و استاد اعزامی از ایران تقدیر کردند.

در پایان این مراسم گواهی فارغ‌التحصیلی دوره ششم به‌شرکت‌کنندگان اعطا شد و نفرات برتر دوره با اهدای جوایز مورد تقدیر قرار گرفتند.

آموزش زبان و ادبیات فارسی در گرجستان دارای سابقه طولانی است و در حال حاضر علاوه بر تدریس آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، در چهار مدرسه شهر «تفلیس» و تعدادی از دانشگاه‌های معتبر گرجستان کلاس‌های آموزش زبان فارسی دایر می‌باشد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها