امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2354
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز با سپهبد حسین جاسم محمد العوادی فرمانده مرزبانی کشور عراق دیدار و گفتگو کرد. وی در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز با سپهبد حسین جاسم محمد العوادی فرمانده مرزبانی کشور عراق دیدار و گفتگو کرد.
وی در حاشیه این دیدار گفت: این دیدار در راستای ملاقات‌های دوجانبه دوره‌ای است که بین مرزبانان ایران و عراق انجام می‌گیرد و خوشبختانه در سال‌های اخیر با استقرار نیروهای مرزبانی هر دو طرف در مرز و در سایه همکاری ها، شاهد کمترین مشکلات در مرزهای ما با این کشور هستیم.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه همکاری بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق در سطح بسیار خوبی و رو به پیشرفت است، افزود: برگزاری این نشست ها کمک می‌کند تا اگر مشکلات جزئی در برخی نقاط مشترک بین دو کشور وجود داشته باشد برطرف شود.
به گفته احمدی مقدم امروز تجاوزات مرزی و قاچاق کالا در مرزهای کشور جمهوری اسلامی ایران با عراق به حداقل خود رسیده و تهدید مجدد حدود و علائم مرزی با سرعت در حال پیشرفت است.
سردار احمدی مقدم یادآور شد: تنها دغدغه ما در مرز کشور دوست و برادر عراق، حضور گروهک پِژاک در شمال غرب بود که در سال گذشته برطرف شد و همکاری دوستان در این خصوص بسیار تنگاننگ است.
وی افزود: این نشست‌ها کمک می‌کند تا هماهنگی و تعامل بین دو کشور تقویت شود و مشکلاتی پیش نیاید.
احمدی مقدم درباره در خواست سپبهد العوادی برای مجهز شدن مرزهای عراق به تولیدات و توانمندی‌های ایران و استفاده از تجربیات این کشور نیز اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران قطعا امکانات و تجربیات خود را در اختیار این کشور قرار خواهد داد و ما هیچ ملاحظه ای برای واگذاری این تجهیزات برای نوسازی مرزها در عراق نداریم.
در ادامه این مراسم، سپهبد العوادی فرمانده مرزبانی عراق نیز اظهار داشت: از تعاملی که بین دو کشور وجود دارد بسیار خرسندیم و جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها با ما همکاری لازم را دارد.
وی با اشاره به اینکه این دیدار نشان دهنده عمق روابط بین دو کشور است، افزود: جمهوری اسلامی ایران و عراق از پیشینه مشترک فرهنگی برخوردارند و ارتباط تنگاتنگی در گذشته داشته و دارند.
سپهبد العوادی با تاکید براینکه هم اکنون مشکلی بین دو کشور در حیطه مرز وجود ندارد، تصریح کرد: براساس قانون اساسی کشورمان، با گروهک‌های تروریستی که از خاک کشورمان برعلیه کشور مقابل استفاده می‌کنند برخورد خواهیم کرد و هم اکنون سعی داریم با گسترش نیروها در مرز دیگر شاهد عملیات‌های تروریستی نباشیم.
وی یادآور شد: خیلی ها براین باور بودند که با خروج نیروهای اشغالگر، دولت عراق نمی تواند امنیت کشور را تامین کند اما خدا را شاکریم که به این هدف دست یافتیم و با خروج آنان همه چیز در کشور به جای اول خود بازگشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها