امروز : سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 25
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23542
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسمی با شرکت مسئولان اتاق تجارت و فرهنگیان هرات اعلام شد که جمعی ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مراسمی با شرکت مسئولان اتاق تجارت و فرهنگیان هرات اعلام شد که جمعی از تجار و علاقمندان به آثار باستانی این ولایت می‌خواهند بام پنجمین مسجد جامع بزرگ مسلمانان جهان را به شکل قدیمی سنگ‌فرش کنند.«سعد خطیبی» رئیس اتاق‌های تجارت هرات در این مراسم گفت: این برنامه با هزینه‌ای حدود 500 هزار دلار در دست اقدام قرار گرفته که با هماهنگی و مدیریت اداره اطلاعات و فرهنگ هرات در جریان روزهای آینده کار آن آغاز خواهد شد.
«آریا رؤفیان» رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات نیز گفت: سنگ فرش بام مسجد جامع هرات، به ثابت ماندن این بنای تاریخی در چهار قرن آینده کمک خواهد کرد.

به گفته رؤفیان: بام مسجد جامع ولایت هرات با در نظرداشت معماری اسلامی ترمیم خواهد شد.مسجد جامع هرات در غرب افغانستان از مساجد کهن و باستانی و با معماری اصیل در این شهر است که بیشتر گسترش آن در دوره تیموریان بوده است؛ این مسجد را سلطان «غیاث‌الدین غوری» بنا کرده بود.

بام مسجد جامع هرات حدود 16 هزار متر است که 10 سال پیش با هزینه دولتی ایزوگام شده بود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار