امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2357
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 170
حمیدرضا پهلوانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: از  20 فروردین ماه امسال یکی از شرکت‌های هواپیمایی با وجود آنکه ...

حمیدرضا پهلوانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: از  20 فروردین ماه امسال یکی از شرکت‌های هواپیمایی با وجود آنکه مجوز عملیاتی دارد عملا از صحنه هوانوردی کشور حذف شد و با همین مقوله همه هواپیماهای این شرکت هواپیمایی زمین‌گیر شدند.

وی با تأکید بر اینکه عمر ناوگان هوایی کشور باید کاهش یابد، تصریح کرد: به آن دلیل که ساختارهای تعمیر و نگهداری هواپیماهای فرسوده در حد شاخص‌ها و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری نیست، سازمان هواپیمایی کشوری کمک می‌کند تا شرکت‌های هواپیمایی نوسازی ناوگان داشته باشند اما این سازمان مانع پرواز چنین هواپیماهای فرسوده که شاخص‌های ایمنی را ندارند می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: حداکثر عمر ناوگان برای سال جاری در ورود هواپیما 11 سال است که با این رقم یک هواپیما می‌تواند دو سوم عمر خود را در صنعت حمل و نقل هوایی پرواز کند اما این رقم قطعا برای سالهای آینده تغییر خواهد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: عمر ناوگان باید کاهش یابد و هواپیماهایی که دارای سن بالایی هستند به تدریج از ناوگان هوایی کشور خارج شده و هواپیماهای نو با سن پایین جایگزین می‌شوند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها