امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23591
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، وزارت شهرداری‌ها و محیط زیست بحرین از آغاز اقدامات اجرایی برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، وزارت شهرداری‌ها و محیط زیست بحرین از آغاز اقدامات اجرایی برای ساحت پارک در مکان مسجد ابوذر خبر داد که نیروهای امنیتی دو سال پیش در جریان حالت فوق العاده در کشور آن را تخریب کردند.

رژیم بحرین از آغاز انقلاب مردم در فوریه سال 2011 میلادی تاکنون تعدادی از مساجد را تخریب کرده و از بازسازی آن جلوگیری می‌کند.

این رژیم اخیرا در اقدامی دیگر به مردم اجازه نمی دهد که در کنار ویرانه‌های این مساجد نیز نماز به جای بگذارند و تلاش می‌کند تا مصادره زمین این مساجد، آنها را به مناطق دور افتاده و متروک منتقل کند.

یک مسئول شهرداری که خواست نامش فاش نشود، در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا مدعی شد: زمین این تاسیسات تخریب شده در منطقه سند در مرکز جزیره منامه را که برای منفعت عمومی اهالی به پارک تبدیل خواهد شد، دفتر پادشاهی بحرین برای احداث این پارک اختصاص داده بود و این زمین برای احداث مسجد ابوذر اختصاص نیافته بود لذا ساخت مسجد در آن غیرقانونی بود و باید برچیده می شود و اگر معترضان اسنادی دارند که گفته آنها را ثابت می کند می توان آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

این درحالی است که، محمد عباس عضو شورای شهر منامه هدف دولت از تخریب مسجد ابوذر را تبدیل کردن جنبش و تحرکات سیاسی به اختلافات طائفه ای و ایجاد حساسیت بین اهل سنت و شعیان و تحریک نیروهای مخالف شیعی خصوصا شورای علماء و اهانت به طائفه شیعه و انتقام گیری از آنها توصیف کرد.

وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین همچنین دستور تخریب دوباره مسجد ابوطالب در شهر حمد را به عنوان مقدمه ای برای انتقال این مسجد به جایی دور افتاده صادر کرده است.

وزارت دادگستری و امور اسلامی تهدید مشابهی را نیز درخصوص انتقال دو مسجد فدک الزهراء و امام عسگری (ع) به جاهای دور افتاده و متروک مطرح کرده است.

دولت بحرین این دو مسجد را در سه ماهه چهارم سال 2011 میلادی در راستای سیاست مجازات گروهی تخریب کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها