امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23610
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 248
امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به برنامه ساخت مدرسه در شهرک گلشهر کاظمیه زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: 13 مدرسه برای دانش‌آموزان ...

امیر نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به برنامه ساخت مدرسه در شهرک گلشهر کاظمیه زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: 13 مدرسه برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف در این شهرک ساخته می‌شود.

وی به برنامه احداث مدرسه توسط دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: شرکت تعاونی شهرک گلشهر کاظمیه ساخت چهار مدرسه در این شهرک را وعده داده‌ است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه مسکن شهرسازی ساخت سه مدرسه در گلشهر کاظمیه را در برنامه خود قرار داده‌ است، تصریح کرد: سه مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز احداث می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین آموزش و پرورش نیز سه مدرسه با همکاری نوسازی مشترک در گلشهر کاظمیه احداث می‌کند.

نظری با بیان اینکه حدود 10 فضا برای ساخت مدرسه در این شهرک شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: طبق کمیسیون ماده 5 برای فروش این زمین‌ها مراحل اخذ مجوز قانونی آن انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه آگهی مزایده یکی از فضاهای در نظر گرفته شده برای ساخت مدرسه به ارزش 3 میلیارد تومان هفته گذشته در روزنامه‌ها چاپ شده است، گفت: به علت نوسانات قیمت موجود در بازار خرید و فروش کاهش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه حدود 20 میلیارد تومان فضا در شهرک گلشهر کاظمیه آماده فروش است، افزود: با توجه به قانون تصویب شده در مجلس در سال گذشته فروش فضا برای آموزش و پرورش را تسهیل کرده است.

وی اضافه کرد: در صورت محقق شدن فروش 20 میلیارد تومان فضا برای ساخت مدارس ساخت شش مدرسه سهم آموزش و پرورش و خیرین مدرسه‌ساز آغاز می‌شود.

نظری با اشاره به اینکه مسکن و شهرسازی از سهم ساخت سه مدرسه خود نقشه احداث یک پروژه را آماده کرده است، گفت: به‌زودی کلنگ ساخت یک مدرسه توسط مسکن و شهرسازی در گلشهر کاظمیه زده می‌شود.

وی اذعان داشت: شرکت تعاونی گلشهر کاظمیه تاکنون برای ساخت مدرسه در شهرک گلشهر کاظمیه اقدام موثری انجام نداده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به ساخت یک مدرسه در شهرک بسیجیان توسط موسسه علمی رزمندگان اسلام اشاره کرد و افزود: فاز نخست موسسه آموزشی معراج افتتاح شده و برای سال تحصیلی 93-92 از بین دانش‌آموزان دختر ثبت نام می‌کند.

وی با بیان اینکه فاز دوم موسسه آموزشی معراج در طول سال جاری افتتاح می‌شود، گفت: این پروژه تاکنون 50 درصد رشد فیزیکی داشته است.

نظری با بیان اینکه برای سال تحصیلی جاری در شهرک گلشهر کاظمیه مدرسه‌ای احداث نمی‌شود، تصریح کرد: امید است برای سال تحصیلی آینده برای دانش‌آموزان شهرک گلشهر مدرسه ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان ساکن در شهرک برای سال تحصیلی 93-92 برای ثبت‌نام به مدارس سطح شهر مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در شهرک‌های جدید ارائه خدمات نرم‌افزاری و آموزشی بر عهده آموزش و پرورش است، تصریح کرد: خدمات سخت‌افزاری بر عهده شهرک‌ساز است.

وی اضافه کرد: طبق قانون ساخت مدرسه در شهرک‌های جدید وظیفه شهرک‌ساز است.

نظری خاطرنشان کرد: اگر شهرک ساز و اهالی شهرک‌های جدید فضا و ساختمان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند این نهاد برای مهر ماه جاری به اندازه ظرفیت آن ساختمان معلم، مدیر و تجهیزات آماده می‌کند.
انتهای پیام/73008/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار