امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23617
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «عیسی قراقع» گفت که «محمود عباس» بر آزادی همه اسرای قدیمی که تعداد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «عیسی قراقع» گفت که «محمود عباس» بر آزادی همه اسرای قدیمی که تعداد آنها 104 نفر است و پیش از توافقنامه اسلو بازداشت شده‌اند، اصرار دارد.

قراقع اظهار داشت که در دیدار با عباس وی تاکید کرده است که آزادی همه اسرای قدیمی و بیماران و بازگشت آنها به منزلشان، موضع ثابت فلسطین است که به همه طرف‌ها از جمله «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که دائما در راستای تلاش برای ازسرگیری مذاکرات سازش به منطقه سفر می‌کند، ابلاغ کرده‌ایم.

وی اشاره کرد که پیش از این نیز پیشنهاداتی برای آزادی مرحله‌ای اسرا در مقابل بازگشت به مذاکرات وجود داشت که از سوی رهبران فلسطینی رد شد زیرا آزادی اسرا باید کامل و جمعی باشد و تحت هیچ گونه سازش سیاسی و شروط اسرائیلی نباشد.

وی تصریح کرد که عباس در این دیدار، تاکید کرد که به قضیه اسرا اهتمام دارد و آن را قضیه محوری و اساسی می‌داند و اولویت وی آزادی اسرایی است که سال‌های طولانی در زندان سپری کرده‌اند و بر این اساس منتظر است تا شادی و سرور خانواده‌ها پس از آزادی فرزندانشان را ببیند.

این اظهارات قراقع در واکنش به اخبار برخی رسانه‌های خبری اسرائیل درباره طرح ابتکاری این رژیم برای آزادی تعدادی از اسرا در مقابل بازگشت به مذاکرات سازش ایراد شد و وی تاکید کرد که آزادی اسرا یک طرح یکجانبه نیست بلکه بخشی از حقوق مشروع و ملی ملت فلسطین است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها