امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23618
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 106
به گزارش فارس، «آنگلا مرکل» در مصاحبه با نشریه «دیزایت» آلمان اولین اظهارات مفصل خود درباره رسوایی دیپلماتیکی مرتبط با برنامه جاسوسی استراق سمع آژانس ...

به گزارش فارس، «آنگلا مرکل» در مصاحبه با نشریه «دیزایت» آلمان اولین اظهارات مفصل خود درباره رسوایی دیپلماتیکی مرتبط با برنامه جاسوسی استراق سمع آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) از همپیمانان اروپایی‌اش از جمله آلمان را مطرح کرد.

مرکل تصریح کرد که از طریق گزارش‌های کنونی در رسانه‌ها از برنامه‌های جاسوسی آمریکا از جمله برنامه جاسوسی «پریسم» آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاع پیدا کرده است.

صدراعظم آلمان در مصاحبه خود با این هفته نامه آلمانی تصریح کرد که جاسوسی همیشه برای امنیت شهروندان کشورهای دموکراتیک لازم بوده و خواهد بود. کشوری بدون کارهای اطلاعاتی بسیار حساس خواهد بود.

وی در عین حال، تصریح کرد که باید بین حداکثر آزادی و تأمین بالاترین سطح امنیت ممکن برای شهروندان توازن برقرار شود.

علیرغم انتقادات پیشین آلمان از این برنامه آمریکا، مرکل تأکید کرد که رابطه خاص آمریکا و آلمان نباید با این رخداد در معرض خطر قرار گیرد.

مرکل اینگونه ادامه داد: آمریکا در سراسر چندین دهه، وفادارترین همپیمان ما بوده و هست.

حدود یک ماه پیش، «ادوارد اسنودن» مأمور سابق «سیا» و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت.

این برنامه جاسوسی به سازمانهای امنیتی آمریکا از جمله اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) این اجازه را می‌دهد که از تماس‌های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها