امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23624
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 125
فایز شکر، رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان و وزیر سابق این کشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت در ...

فایز شکر، رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان و وزیر سابق این کشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت در مورد زمان برگزاری نشست کمیته مرکزی حزب بعث عربی سوسیالیست سوریه تصریح کرد: برگزاری این نشست به نوبه خود حاکی از بهبود اوضاع و کنترل آن از سوی ارتش سوریه است.

وی در توضیح این مطلب افزود: رهبری سوریه زمان را برای ایجاد تغییر در حزب بعث مناسب دید و این نشان می دهد که نظام حاکم سوریه همچنان قوی است و تغییرات مزبور نه از روی ضعف بلکه بیانگر قدرت آن است.

وی اظهار داشت: تغییر در کادر رهبری حزب بعث سوریه در حالی صورت گرفت که قرار بود از آغاز بحران در این کشور تحقق یابد اما حوادث اخیر مانع از آن شد.

شکر تصریح کرد: هر حزبی اساسنامه داخلی و مدت مشخص خاص خود را دارد که به پایان می رسد بنابراین تاخیر در برگزاری کمیته مرکزی حزب بعث سوریه فقط ناشی از حوادث جاری در این کشور بود اما پس از اینکه روند اوضاع رو به بهبودی رفت رهبری سوریه تصمیم گرفت کادر جدیدی را برای حزب بعث انتخاب کند.

وی تغییر در کادر رهبری حزب بعث را در مرحله کنونی گامی لازم و ضروری دانسته و اظهار داشت: نظام حاکم سوریه در پی در دست گرفتن زمام امور و نابودی گروههای مسلح تکفیری در تمام استان ها، احساس قدرت می کند.

رئیس حزب بعث لبنان افزود: حزب بعث سوریه فاروق الشرع را کنار نگذاشت بلکه نشست کمیته مرکزی آن، کادر جدیدی را برای حزب به وجود آورد در حالی که الشرع اوضاع جسمی چندان مناسبی ندارد و سن او نیز بالا رفته و مرحله کنونی در سوریه نیازمند نیروهای جوان برای انجام وظیفه ای است که در حزب به آنان محول می شود بنابراین کنار گذاشتن الشرع برخلاف تلاش برخی برای شایع پراکنی، دلایلی جز آنچه گفته شد ندارد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها