امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23647
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشروق، جبهه نجات ملی معارض مصر با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت تشکیل دولت از شخصیت‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشروق، جبهه نجات ملی معارض مصر با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت تشکیل دولت از شخصیت‌های معتبر و وابسته به انقلاب 25 ژانویه به دلیل مواضع آنها در حمایت از این انقلاب و نیز شخصیت‌های شایسته و توانمند به منظور مقابله با مشکلات سیاسی حاضر در کشور تاکید کرد.

این جبهه در بیانیه خود که امروز پنج‌شنبه صادر کرد، بر ضرورت اجرای اصلاحات لازم در بیانیه قانون اساسی که بدون مشورت با گروه‌های سیاسی و جوانان صادر شده است، تاکید و اعلام کرد که پیشنهادات خود در این خصوص را به عدلی منصور ارائه کرده است.

جبهه مذکور همچنین تسریع در روند فعال‌سازی کمیته قضایی را که رئیس جمهور تشکیل آن برای اجرای تحقیقات مستقل و شفاف درباره حوادث گارد ریاست جمهوری به منظور مشخص شدن مسئولان و مجازات آنها را خواستار شده بود، مورد تاکید قرار داد و اشاره کرد که تعطیلی هر رسانه‌ای باید با تصمیم قضایی باشد نه تصمیمات اداری تا به این ترتیب آزادی‌های عمومی حفظ شود.

«عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر دوشنبه شب بیانیه قانون اساسی که شامل 33 ماده است، صادر کرد که در این بیانیه بر تشکیل دو کمیته برای تعدیل مفاد قانون اساسی تاکید شده است: یک کمیته حقوقی متشکل از 10 نفر از اعضای هیئت‌های قضایی و حقوقدانان و دومی نیز متشکل از 50 نفر از نمایندگان همه طیف‌های جامعه است.

در این بیانیه همچنین بر تعیین زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری طی 6 ماه تاکید شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها