امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23648
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب استقلال دومین قدرت بزرگ سیاسی در مغرب تصمیم به برکناری محمد الوفا وزیر آموزش و پرورش و از ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب استقلال دومین قدرت بزرگ سیاسی در مغرب تصمیم به برکناری محمد الوفا وزیر آموزش و پرورش و از رهبران این حزب از عضویت در آن گرفت چرا که با استعفا از دولت عبدالاله بنکران مخالفت کرده است.

دبیر خانه حزب استقلال با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: محمد الوفا فورا از مسئولیت حزبی خود برکنار و پرونده آن به کمیته ملی محاکمه و مجازات فرستاده می‌شود که مامور رسیدگی به تخلفات حزبی است.

دبیرخانه حزب الاستقلال سه شنبه گذشته پس از اعلام خروج از کابینه و استعفای پنج وزیر خود تاکید کرد که محمد الوفا که تاکنون استعفا نداده 24 ساعت مهلت اعطا شده است تا استعفا بدهد.

حزب استقلال در پارلمان 60 کرسی از جمع 395 کرسی را در اختیار دارد.

این حزب در اعتراض به تکروی‌های نخست وزیر در تصمیم گیری‌ها و عدم رایزنی وی با دیگر احزاب ائتلاف حاکم در امور کشور و شکست دولت در حوزه اقتصاد استعفا داد.

با خروج حزب استقلال از کابینه مغرب، ائتلاف دولت شامل سه حزب عدالت و توسعه (اسلام گرا)، جنبش مردمی (میانه رو) و حزب التقدم (سوسیال چپ گرا) است.

با خارج شدن حزب استقلال از ائتلاف حاکم شمار کرسی‌های ائتلاف حاکم در پارلمان مغرب از 220 کرسی به 160 کرسی از جمع 395 کرسی خواهد رسید.

ائتلاف حاکم بر مغرب اگر بخواهد همچنان اکثریت را در پارلمان در اختیار داشته باشد تا در تصویب لوایح پیشنهادی خود دچار مشکل نشود باید شریک جدیدی برای ائتلاف خود پیدا کند که حداقل 38 کرسی در پارلمان داشته باشد تا شمار کرسی‌های ائتلاف حاکم به 198 کرسی برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار