امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23649
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، جماعت اخوان‌المسلمین و جریان‌های اسلامی مصر از مردم خواستند تا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، جماعت اخوان‌المسلمین و جریان‌های اسلامی مصر از مردم خواستند تا فردا جمعه در همه مساجد استان الاقصر تجمع کرده و تظاهرات میلیونی «جمعه شهید» برگزار کنند و با راهپیمایی در خیابان‌ها، حوادث گارد ریاست جمهوری را محکوم و بر بازگشت مشروعیت تاکید کنند.

«مصطفی عطیه» یکی از هماهنگ‌کنندگان این تظاهرات در الاقصر گفت: ما تا زمان بازگشت رئیس جمهور مشروع به منصب خود و پس گرفتن حقوق شهدا، به برگزاری تظاهرات ادامه خواهیم داد.

وی از مردم خواست تا برای برگزاری تظاهرات و راهپیمایی‌ها در هر زمانی آمادگی داشته باشند زیرا بر خلاف تصور برخی‌ها ما هرگز آرام نخواهیم نشست و هرگز خسته نخواهیم شد.

وی اشاره کرد که برخی از اعضای اخوان‌المسلمین و گروه‌های اسلامی از قاهره بازگشته‌اند تا در این تظاهرات که انتظار می‌رود هزاران نفر از ساکنان الاقصر در آن شرکت نمایند، مشارکت داشته باشند.

جماعت اخوان‌المسلمین به دنبال وقوع حادثه گارد ریاست جمهوری و تیراندازی نیروهای ارتش مصر به سمت هواداران مرسی که به کشته شدن 54 نفر منجر شد، با برگزاری تظاهرات‌هایی این حادثه تاسف‌بار را محکوم کردند.

ارتش مصر هفته گذشته «محمد مرسی» را که در انتخابات دموکراتیک به عنوان رئیس جمهور مصر انتخاب شده بود، از قدرت عزل و «عدلی منصور» رئیس دادگاه عالی قانون اساسی را به عنوان رئیس جمهور موقت تعیین کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها