امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23651
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در سازمان ملل متحد در دیدار شب گذشته با بان کی مون در نیویورک ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در سازمان ملل متحد در دیدار شب گذشته با بان کی مون در نیویورک اعلام کردند سازمان ملل باید برای توقف درگیری‌ها با مسلمانان، دولت میانمار را تحت فشار قرار دهد.

در ماه مارس گذشته دستکم 44 نفر که بیشتر آنها مسلمان بودند، در درگیری‌های خشونت بار دینی در مرکز میانمار کشته شدند.

از دو سال پیش و زمان پایان حکومت نظامیان در میانمار قضیه آشوب‌های مذهبی در این کشور بر روند اصلاحات سیاسی در میانمار سایه افکنده است.

عبدالله المعلمی سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل در این باره گفت: میانمار با جهان در حال سپری کردن ماه عسل است، ولی مشکل اینجا است که این ماه عسل بر روی اجساد قربانیان مسلمان در این کشور برگزار می‌شود.

المعلمی و دیگر سفیران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در این دیدار بر ضرورت اقدامات بیشتر سازمان ملل به ویژه در خصوص مسلمانان روهینگیا تاکید کردند.

همچنین خشونت‌های مذهبی سال گذشته در ایالت روهینگا در غرب میانمار حدود 200 کشته و بیش از 140 هزار آواره بر جا گذاشت.

روبله اولهایه سفیر جیبوتی در سازمان ملل و رئیس گروه سازمان همکاری های اسلامی در سازمان ملل نیز در نشستی خبری کشتار مسلمانان میانمار را پاکسازی قومی خواند و اعلام کرد: مقامات میانماری از توسل به تدابیر لازم برای متوقف ساختن خشونت‌ها بر ضد مسلمانان کوتاهی می‌کنند.

وی افزود: آنچه نیاز داریم این است که سازمان ملل صدای ما را به وضوح به گوش جهانیان برساند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها