امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23656
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندار شهر کیدال پس از حدود 18 ماه ترک این منطقه در پی اشغال آن از سوی شورشیان طوارق امروز پنجشنبه به آنجا ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرماندار شهر کیدال پس از حدود 18 ماه ترک این منطقه در پی اشغال آن از سوی شورشیان طوارق امروز پنجشنبه به آنجا بازگشت.

این امر در پی توافق دولت باماکو با شورشیان طوارق بر سر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سراسر مالی از جمله در کیدال صورت گرفت.

بازگشت فرماندار کیدال به این شهر به معنای بازگشت رسمی دولت مرکزی است که می‌خواهد زمینه را برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بیشت و هشتم جولای جاری در این منطقه فراهم کند.

سرهنگ اداما کامیسوکو، فرماندار کیدال گفت: من خوشحالم که به سمت خود بازگشتم و اولویت اکنون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کیدال است و من امیدوارم که امور بر وفق مراد باشد.

منطقه کیدال در هزار و 500 کیلومتری شمال شرق باماکو از اوایل سال 2012 با حمله شورشیان طوارق به آنجا تحت کنترل دولت مرکزی نبود.

شورشیان طوارق ارتش فرانسه را نیز که از اوایل سال 2013 در مالی مداخله نظامی کرده است در سرکوب گروه‌های تندرو در کیدال کمک کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها