امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23667
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولتمردان کنونی مصر از اظهارات روز پنجشنبه وزارت امور خارجه آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولتمردان کنونی مصر از اظهارات روز پنجشنبه وزارت امور خارجه آمریکا در غیردموکراتیک توصیف کردن دوران حکومت «محمد مرسی» رئیس جمهور سرنگون شده مصر قدردانی کرد.

شرایط اقتصادی مصر در حالی رو به وخامت است که وزیر اقتصاد کابینه مرسی اعلام کرد که حجم گندم ذخیره شده در مصر تنها برای دو ماه این کشور کفایت می‌کند.

اقدام ارتش مصر در برکناری اولین رئیس جمهور دموکراتیک این کشور باعث شده که این کشور پرجمعیت عربی با فضایی دو قطبی مواجه شود.

خشونت و درگیری میان طرفداران مرسی و نظامیان ارتش، شکاف‌ها را طی هفته جاری به شدت افزایش داده است.

واشنگتن با احتیاط با رویدادهای مصر برخورد می‌کند. بر اساس قوانین آمریکا، کشورهایی که دولت دموکراتیکشان از طریق کودتا سرنگون شود از کمک‌های آمریکا محروم می‌شود. واشنگتن اعلام کرده که بسیار زود است که اعلام شود آیا رویدادها در مصر با این توصیف همخوانی دارد یا خیر.

از سوی دیگر «جن پساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که دولت مرسی حکومتی دموکراتیک نیست.

وی افزود: منظور من اشاره به 22 میلیون نفری بود که صدای خود را آشکارا بلند کردند که دموکراسی به معنای پیروزی صادره در صندوق‌های رای نیست.

«بدر عبدالعطی» سخنگوی وزارت امور خارجه مصر گفت که این اظهارات منعکس کننده درک و فهمیدن درباره تحولات سیاسی است که مصر در روزهای اخیر شاهد آن بوده است که نشان دهنده خواسته میلیون‌ها مصری بود که به خیابان‌ها سرازیر شدند و خواستار حقوق قانونی خود و برگزاری انتخابات زودهنگام بوده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها