امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2367
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دو فوریت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دو فوریت طرح استفساریه در خصوص موضوع مواد 61 ،63 و 64 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: به طور کلی فرمایشات  طراح این طرح را قبول دارم و آن را رد نمی‌کنم، اما وارد محتوای استحضاریه هم نمی‌شوم.

وی با اشاره به اجرای طرح دو فوریتی در مجلس افزود: بر اساس آیین ‌نامه تعریف دو فوریت به معنای ضرورت، جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت صورت است و این بدان معناست که بر اساس این آیین‌نامه چنانچه تصمیم‌گیری ظرف 48 ساعت در خصوص آن طرح صورت نگیرد، به کشور و بدنه نظام خسارت وارد می‌شود.

عضو کمیسیون آیین ‌نامه مجلس خاطرنشان کرد: سؤالم از طراحان این طرح این است که چه خسارتی در صورت عدم اصلاح و تعیین این طرح طی 48 ساعت آینده به نظام وارد می‌شود، بنابراین ضرورتی برای دو فوریت آن وجود ندارد.

وی تصریح کرد: از آنجا که رسیدگی به طرح‌های دوفوریتی عجولانه است و ظرف 48 ساعت باید تصمیم‌‌گیری در آن زمینه صورت می‌گیرد، از این رو فرصتی برای اظهارنظر کارشناسی وجود ندارد و معمولا طرح‌های دو فوریتی کشور را دچار آسیب و دولت را در اجرای با مشکل مواجه می‌کند. 

لاهوتی همچنین اضافه کرد: از نمایندگان درخواست دارم که اجازه ندهند تا این دو فوریت تصویب شود و چنانچه این طرح نیازمند بررسی است، در قالب یک فوریت تصویب و به کمیسیون برود تا در یک فضای کارشناسی، بررسی شود و تصمیم‌گیری صحیح و منطقی در مورد آن صورت گیرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار