امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23685
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 162
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عوض احمد الجاز، وزیر نفت سودان بر اهتمام کشورش بر حفظ امنیت و صلح در روابط کشورش با سودان جنوبی از ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، عوض احمد الجاز، وزیر نفت سودان بر اهتمام کشورش بر حفظ امنیت و صلح در روابط کشورش با سودان جنوبی از طریق اجرای توافقنامه‌های مشترک تاکید کرد.

الجاز در دیدار امروز پنجشنبه خود با توماس اولیشنی، سفیر هیئت اتحادیه اروپا در سودان گفت: سودان هیچ گزینه‌ای جز برقراری امنیت در مرزهای مشترک ندارد و این به نفع دو طرف است که برای اجرای توافقنامه‌ها در راستای منافع دو کشور با یکدیگر همکاری کنند.

وی افزود: با وجود اینکه سودان جنوبی در تجاوز ماه آوریل سال گذشته خود به سودان چاه‌های نفت منطقه هجلیج را اشغال کرد اما بالاخره دولت خارطوم با جوبا توافقنامه همکاری امضا کرد و اکنون نیز در صادرات نفت سودان جنوبی به طور جدی کار می‌کند اما در صورتی که جوبا در اجرای توافقنامه‌های امنیتی جدیت نداشته باشد انتقال نفت آن را قطع می‌کنیم.

اولیشنی نیز در این دیدار تاکید کرد: اتحادیه اروپا برای کمک به دو سودان تلاش‌هایی کرده است تا موانع بر سر راه ادامه همکاری بین دو طرف برداشته شود.

وی تاکید کرد: همکاری و هماهنگی با اتحادیه آفریقا برای حل مسائل مورد اختلاف بین دو سودان ضروری است.

خارطوم، جوبا را متهم کرده است که به حمایت از شورشیان سودان ادامه می‌دهد و به آن مهلت 60 روزه برای قطع حمایت از شورشیان داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار