امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2370
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۶
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام میرقسمت موسوی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در مخالفت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام میرقسمت موسوی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دو فوریت طرح استفساریه در خصوص موضوع مواد 61 ،63 و 64 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: قطعا مسائلی را که طراحان مطرح می‌کنند، به نفع جامعه، دولت و مجلس خواهد بود، اما بحث این است که آقای باهنر می‌خواهند با عدالت این بحث را جمع کنند، اما باید گفت چنانچه بحث اساسی وجود داشته باشد، باید اجازه صحبت بیشتر داده شود.

وی با بیان اینکه کلیت طرح استفساریه‌ درباره شورای رقابت مفید است، افزود: کلیت طرحی که مطرح شده خوب است، اما فوریت آن به استناد ماده 160 آئین‌نامه داخلی غیرضروری است و اصل بر عادی بودن برای رسیدگی به طرح‌ها و لوایح است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: زمانی که بحت یک، دو و سه فوریت مطرح شود، باید ضرورت آن نیز بیان شود.

موسوی تصریح کرد: ضرورت تصویب دو فوریت این طرح در کجاست که چنانچه ظرف 48 ساعت رأی نیاورد و تصویب نشود ضرر و زیان را به کشور و جامعه تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: اصل این قضیه که طراحان آن را اعلام کرده‌اند، خوب است اما دو فوریت آن ضرورت ندارد و این طرح می‌تواند به صورت عادی در کمیسیون مربوطه مطرح شود.

نماینده گرمی با بیان اینکه بحث دو فوریت در مجلس نهم باب شده است، بیان داشت: هنوز یک سال از عمر مجلس نهم نگذشته، اما تعداد زیادی طرح‌های دو فوریتی در آن مطرح شده است.

موسوی اضافه کرد: بهتر است که برای کمیسیون‌های تخصصی نیز ارزش قائل باشیم و زمانی که طرح‌های دو فوریتی مطرح و نمایندگان نیز قانع نمی‌شوند برای ارزش دادن به کمیسیون‌های تخصصی طرح به آنجا بازگشته و بررسی کارشناسی صورت گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان یادآور شد: این طرح هیچ آسیبی را طی 48 ساعت آینده به کشور نمی‌رساند، از این رو با دوفوریت آن مخالفم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار