امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23703
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۳۲
تعداد بازدید: 154
روشنک مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهارداشت: بیماری‌های مچ دست، بیماری‌های متفاوتی هستند که شایع‌ترین آنها مواردی هستند که با ...

روشنک مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهارداشت: بیماری‌های مچ دست، بیماری‌های متفاوتی هستند که شایع‌ترین آنها مواردی هستند که با بافت نرم، عصب، عضله و تاندون مرتبطند.

این جراح دست ادامه داد: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مچ دست التهاب تاندون‌ها است که به علت استفاده بیش از حد یا غلط از دست اتفاق می‌افتد.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی آسیا تصریح کرد: کسانی که بار و وسایل‌های بیش از حد تحمل، حمل می‌کنند یا ورزشکاران حرفه‌ای که به طور مرتب با وسایل ورزشی به طور غلط تمرین می‌کنند دچار التهاب تاندون‌های مچ دست می‌شوند.

این متخصص ارتوپدی اضافه کرد: این استفاده غلط می‌تواند به صورت ضایعات عصبی مچ دست نیز خود را نشان دهد.

مرادی افزود: به عنوان مثال در خانم‌های میانسال با سابقه کار فراوان یا تایپ مکرر یا بیماری‌ زمینه‌ای دیابت یا تیروئید می تواند علائم درگیری عصبی -به علت تنگی کانال مچ دست - آشکار شود و به صورت درد شبانه و گزگز انگشتان در مراحل اولیه خود را نشان دهد.
این جراح دست ادامه داد: بیماری‌های تاندونی اغلب با حرکت انگشت دست، درد بیشتری پیدا می‌کنند.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون پزشکی- ورزشی آسیا تصریح کرد: شکستگی مچ دست جزء شایع‌ترین شکستگی‌های بدن است که می‌تواند هم در افراد جوان دیده شود و هم در افراد پیر البته با زمینه پوکی استخوان.

مرادی، درمان ضایعات بافت نرم را با درمان دارویی و بی حرکتی و کاهش فعالیت دانست و افزود: در برخی موارد حتی نیاز به جراحی نیز پیدا می‌شود.
این جراح دست ادامه داد: در مورد شکستگی‌های مچ دست باید به یاد داشت که به علت نقش کلیدی دست در زندگی روزمره لازم است تشخیص و تمام مراحل درمان از گچ‌گیری گرفته تا جراحی، تحت نظر متخصصان این رشته انجام شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها