امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23718
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، درپی محاکمه شماری از فعالان و حقوقدانان بحرینی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، درپی محاکمه شماری از فعالان و حقوقدانان بحرینی در دادگاه ، دهها منطقه بحرین شاهد تظاهرات مسالمت آمیز بود که با درگیری نیروهای امنیتی با تظاهرکنندگان همراه شد.

دادگاه بحرین محاکمه متهمان پرونده موسوم به "شبکه 14 فوریه" را آغاز کرده است که متهمان در اولین جلسه از شکنجه شدن خودشان در زندان رژیم آل خلیفه خبر دادند.

متهمان در اولین جلسه محاکمه خود از جزئیات شکنجه شدنشان از لحظه بازداشت سخن گفتند و اتهامات نسبت داده شده به خودشان را رد کردند و از جمله تنها زن متهم در این پرونده به نام ریحانه الموسوی در جلسه دادگاه گفت که دو بار لباسهایش را از تنش در آورده اند و وی را تهدید به تجاوز کرده اند تا اعتراف کند که متهم ردیف اول و دوم ، از اعضای "ائتلاف جوانان 14 فوریه" هستند. این زن که متهم ردیف پنجم است تاکید کرده که آنها را نمی شناسد.

درپی این جلسه، مناطق کرباباد، المصلى،إسکان سلماباد، کرانه، المالکیة، النویدرات، سترة، الدراز، المعامیر، البلاد القدیم، المنامه، السهلة و سایر مناطق شاهد تظاهرات خودجوش برای محکوم کردن ادامه نقض قوانین و حقوق بشر و ضرورت حرکت به سمت دموکراسی و اعمال خواست و اراده مردمی بود.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها