امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23731
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۵
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یو‌پی‌آی، محققان انگلیسی دریافتند که مصرف مقدار زیاد امگا 3 و روغن ماهی برای بهتر کردن یادگیری و حافظه کودکان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یو‌پی‌آی، محققان انگلیسی دریافتند که مصرف مقدار زیاد امگا 3 و روغن ماهی برای بهتر کردن یادگیری و حافظه کودکان مفید است.

محققان دانشگاه آکسفورد در انگلستان گفتند که این یافته‌ها نشان داد افزایش مصرف امگا 3 در رژیم‌غذایی ممکن است برای کودکان سالم بین سنین 7 تا 9 سال که عملکرد ضعیفی در مدرسه داشتند، سودمند بوده است.

این تحقیقات روی 493 کودک سالم بین سنین 7 تا 9 سال از مدارس دولتی در «آکسفوردشایر» در خصوص مهارت‌های خواندن و نوشتن اما با تواناهایی‌های مختلف در محدوده نرمال، انجام‌ گرفت.

نتایج تحقیقات نشان داد که غلظت‌های پایین‌تر از DHA (اسید دوکوزاهگزانوییک) با توانایی‌های ضعیف خواندن و عملکرد حافظه در ارتباط بود.

مهم‌‌ترین اسیدهای چرب امگا -3 شامل اسید آلفالینولنیک، اسید ایکوزاپنتانوئیک (EPA)، اسید دکوزاپنتانوئیک (DPA) و اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) است.

محققان از والدین هر کودک در مورد خود و یا رژیم غذایی کودک آنها پرسیدند و متوجه شدند که 88.2 درصد از کودکان کمتر از دو بار در هفته ماهی نمی‌خورند و 9 درصد آنها  اصلا ماهی نخوردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها