امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 23732
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۵
تعداد بازدید: 77
حجت‌الاسلام سید هاشم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره ورود علوم وقف به دروس مقاطع تحصیلی مختلف اظهارداشت: سازمان اوقاف و امور خیریه در ...

حجت‌الاسلام سید هاشم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره ورود علوم وقف به دروس مقاطع تحصیلی مختلف اظهارداشت: سازمان اوقاف و امور خیریه در این‌باره با سازمان آموزش و پرورش رایزنی‌هایی را صورت داده است.

معاون فرهنگی-اجتماعی اداره کل اوقاف استان تهران افزود: چنانچه توافقات لازم میان این دو سازمان صورت گیرد، علوم وقف وارد دروس مقاطع تحصیلی مختلف می‌شود و در نهایت موجب آشنا شدن دانش‌آموزان با عمل نیک وقف می‌شود.

وی با بیان اینکه «وقف» یکی از صفات خداوند متعادل است، ابراز داشت: باید توجه داشت که وقف فقط به دین مبین اسلام تعلق ندارد و مربوط به تمامی ادیان الهی می‌شود.

حسینی ادامه داد: هم‌اکنون اطلاعات دانش‌آموزان و حتی دانشجویان راجع به مباحث مربوط به وقف و آثار و برکات این سنت حسنه جامع و کامل نیست به همین منظور لازم است که علوم مربوط به وقف وارد دروس آموزش رسمی کشور شود.

معاون فرهنگی-اجتماعی اداره کل اوقاف استان تهران خاطرنشان کرد: بر همین اساس سازمان اوقاف و امور خیریه رایزنی‌های لازم را با سازمان آموزش و پرورش صورت داده است و پذیرش این مهم بستگی به آشنایی سازمان آموزش و پرورش با این دغدغه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها